Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Podpisali cztery kontrakty, nie jadąc w lidze. Gest w kierunku zawodników

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Podpisali cztery kontrakty, nie jadąc w lidze. Gest w kierunku zawodników

Śląsk Świętochłowice pomimo tego, że nie startują od lat w rozgrywkach ligowych, są bardzo pomocni dla zawodników, chcących mieć podpisany kontrakt w Polsce. W tym roku ponownie zdecydowano się w klubie na taki gest w kierunku żużlowców, na czym skorzystało czterech jeźdźców.

Zespół ze Świętochłowic za pośrednictwem swojej strony internetowej przekazał, że podpisali oni 4 umowy na przyszły sezon. Tzw. kontrakty warszawskie Śląsk zdecydował się podpisać z Damianem Dróżdżem, Bartoszem Szymurą, Andrei Popa i Jakub Valkovic. Umową z drużyną związał się również Bartłomiej Kubica jeżdżący w klasie 250cc. Interesująca jest obecność wychowanka Włókniarza Częstochowa, któremu nie udało znaleźć się nowego klubu jesienią. Nie chciał on czekać na majowe okno transferowe i zdecydował się na podpis w Świętochłowicach.

Umowy zawierane przez świętochłowicki klub nie mają oczywiście zapisów gwarantujących wynagrodzenie. Jest to zrozumiałe, gdyż nie startuje on na co dzień w rozgrywkach ligowych. Są one jednak miłym gestem w stronę zawodników i zasługują na wyróżnienie.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×