Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Pawlicki o rozstaniu ze Spartą. Wiedział, że zostanie Tai Woffinden, więc wybrał Falubaz mimo wielu zapytań

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Redakcja

Żużel. Pawlicki o rozstaniu ze Spartą. Wiedział, że zostanie Tai Woffinden, więc wybrał Falubaz mimo wielu zapytań


Wspólna przygoda Piotra Pawlickiego i Betard Spartą Wrocław dobiegła końca po sezonie 2023. Pomimo dobrze układającej się adaptacji zawodnika we Wrocławiu, to właśnie on musiał opuścić klub. Decyzję tę związano z koniecznością pozostawienia miejsca w składzie ze względu na zakończenie roli zawodnika U-24 przez Dana Bewleya. W trakcie sezonu 2023 trwała dyskusja, czy powinien zostać Piotr Pawlicki czy Tai Woffinden. Ostatecznie, nie było dla Pawlickiego zaskoczeniem, że to Woffinden pozostanie w klubie.

Wiedział, jaka będzie decyzja Sparty

W rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym Pawlicki powiedział: „Tego nie wiem z kim rozmawiały inne kluby, natomiast ja wiedziałem, że „Tajski” ma zostać. Tai od lat jest związany ze Spartą, jest częścią tego klubu i trudno było spodziewać się innej decyzji wrocławskiego klubu.”

Po awansie do PGE Ekstraligi pojawiło się zainteresowanie Pawlickim ze strony beniaminka z Zielonej Góry. Mimo innych propozycji to właśnie tam zdecydował się kontynuować swoją karierę. Wychowanek Unii Leszno komentuje: „Tych propozycji z Ekstraligi było sporo. Ale tak naprawdę jakoś najbliższy był mi Falubaz Zielona Góra.”

Bracia Pawliccy znowu razem

Bracia Pawliccy ponownie będą reprezentować ten sam klub, ponieważ starszy z nich dołączył do Enea Falubazu przed sezonem 2023, aczkolwiek opcja powrotu do Fogo Unii Leszno była również brana pod uwagę, jednak temat zakończył się jedynie na rozmowach. 29-latek wyjaśnił: „Było zapytanie z Unii Leszno na temat ewentualnego powrotu do Leszna. Pogadaliśmy w sumie trochę z zarządem i właściwie na tym się skończyło. Tak to po prostu wygląda. W sezonie wszystko szybko się dzieje, prowadzi się różne rozmowy i czasem jest ich sporo, ale ja dokonałem innego wyboru.”

Piter Pawlicki 2
Fot. Roman Biliński
Paawlicki
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *