Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kluczowy rok dla Patryka Dudka. Odejdzie z Apatora po sezonie?

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kluczowy rok dla Patryka Dudka. Odejdzie z Apatora po sezonie?

Patryk Dudek obecnie jest zawodnikiem Apatora Toruń, jednak może się to zmienić po tym sezonie. W ubiegłym roku zielonogórzanin zawiódł, prezentując się w wielu spotkaniach poniżej oczekiwań włodarzy, a także kibiców toruńskiego Apatora. Być może przy budowie składu na 2025 rok nie zostanie on już uwzględniony, a zastąpi go inny zawodnik, który będzie miał za zadanie stać się jednym z liderów zespołu.

Transfer do Apatora

Taką misję miał również Patryk Dudek. Kiedy sprowadzano go do Torunia z Falubazu Zielona Góra, wszyscy w Grodzie Kopernika liczyli, że stanie się on jednym z liderów zespołu, mającego walczyć o najwyższe cele w PGE Ekstralidze. Z perspektywy czasu niestety nie można powiedzieć, że 31-latek sprostał powierzonej mu roli. Na początku jednak nic nie zwiastowało tego, że tak potoczy się kariera Dudka w Apatorze.

Pierwszy sezon w Toruniu

W swoim pierwszym sezonie spędzonym w Toruniu udało mu się wykręcić średnią biegopunktową na poziomie 2,000. W całym sezonie prezentował się on naprawdę dobrze, jednak nie można powiedzieć tego o jego końcówce, gdzie miał problemy ze zdobywaniem dwucyfrowej ilości punktów. Wtedy wielu kibicom wydawało się, że w kolejnym roku uda się mu powtórzyć ten wynik, a nawet poprawić się względem 2022 roku. Nic z tych dwóch możliwości nie miało jednak miejsca.

Katastrofa w 2023 roku

Kolejny sezon był najsłabszym sezonem Patryka Dudka w jego seniorskiej karierze. Zielonogórzanin był wyraźnie pogubiony, co idealnie obrazowały jego problemy ze zdobywaniem punktów. Apogeum jego słabej formy było spotkanie w Grudziądzu, gdzie zdobył on zaledwie jeden punkt. Wtedy też poczynił on pewne zmiany w swoim teamie, które początkowo przyniosły skutek, jednak później znowu przytrafiały mu się występy mocno przeciętne. Ostatecznie zawodnik Apatora skończył ze średnią na poziomie 1,763.

376832023 10161320791016738 5567113006495542842 n
Fot. Michał Szmyd

Skład Apatora na 2025 rok

Wobec słabych wyników Dudka włodarze Apatora mogli poważnie zacząć myśleć o tym, aby zastąpić 31-latka kimś, kto lepiej mógłby spisać się w roli lidera zespołu. W Toruniu mają ambicje na to, aby bić się o mistrzostwo Polski, a zawodnik, który poradziłby sobie lepiej od Patryka, pomógłby im w realizacji celu. Wiemy, że w Toruniu myślą już o składzie na 2025 rok. Nasuwa się więc pytanie, czy znajdzie się w nim reprezentant Polski.

Ewentualne odejście Patryka Dudka

Torunianie mogliby poszukać zastępstwa za Patryka, aby mieć w swojej drużynie kolejnego zawodnika mogącego razem z Emilem Sajfutdinowem prowadzić Apatora do walki o zwycięstwo w PGE Ekstralidze. Aby móc walczyć o mistrzostwo Polski będą potrzebowali oni kolejnego lidera, a dyspozycja Patryka Dudka z ostatniego sezonu poddaje pod wątpliwość to, czy jest on w stanie być jednym z liderów i zdobywać duże ilości punktów dla „Aniołów”.

Plotki o transferze do Wrocławia

W ostatnim czasie pojawiły się nawet plotki o tym, że rzekomo Patryk Dudek miałby trafić do Sparty Wrocław. Wydawałoby się, że taki scenariusz jest realny, jednak sam wrocławski klub w swoich mediach społecznościowych zdementował pogłoskę, przekazując, że nie są na tę chwilę zainteresowani transferem zielonogórzanina. W tym momencie więc transfer Dudka do Wrocławia wydaje się więc małoprawdopodobny.

Wszystko zależy od następnego sezonu

Sytuacja klubowa 31-latka jest otwarta i więcej na pewno będziemy wiedzieć już w kolejnych etapach sezonu. Sam Patryk może także pozostać w klubie z Torunia, jednak to będzie zależało w dużej mierze od dyspozycji zawodnika Apatora. Jeśli przydarzy mu się kolejny słaby sezon, to „Anioły” mogłyby sięgnąć po kogoś innego, ale jeśli zaprezentuje się dobrze, to może się okazać, że nadal będzie jeździł dla torunian.

357759445 10161190536461738 2240987737461969257 n
Fot. Michał Szmyd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *