Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Oficjalnie: Klub z KLŻ otrzymał licencję na starty w sezonie 2024

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Oficjalnie: Klub z KLŻ otrzymał licencję na starty w sezonie 2024

Trochę zamieszania było wokół licencji Kolejarza Opole na starty w sezonie 2024. Teraz wiemy już jednak oficjalnie, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby jeden z czołowych klubów ostatnich lat na najniższym poziomie rozgrywkowym przystąpił do startów.

Kolejarz Opole z licencją

Kibice w Opolu musieli poczekać na rozwiązanie sprawy z nieprzyznaniem licencji trochę dłużej niż kluby z Leszna, Gorzowa czy Ostrowa, które również początkowo otrzymały odmowę. Wszystko za sprawą tego, że Kolejarz nie tylko nie spełnił wymogów szkoleniowych, ale również miał pewne nieuregulowane kwestię chociażby z ZUS.

Wszyscy jednak spodziewali się właśnie takiego rozstrzygnięcia. Choć terminarz Krajowej Ligi Żużlowej nie został jeszcze opublikowany, to wiadomo, że opolski klub od początku widniał w jego planach i zarysach. Nikt nie podważał tego, że Kolejarz prędzej czy później licencję otrzyma.

W Opolu teraz mogą skupić się już wyłącznie na kwestiach sportowych. Przez ostatnie lata klub miał spore ambicje, by awansować na zaplecze PGE Ekstraligi, jednak przed sezonem 2024 z drużyny odeszli dwaj liderzy: Adam Ellis oraz Oskar Polis. Będzie przez to o wiele trudniej osiągnąć końcowy sukces.


Opole 1
Fot. Sonia Kaps
Opole 2
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *