Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Odwołany mecz, dwa biegi od wygranej Orła. Spotkanie w Ostrowie odwołane po sześciu biegach

Żużel
Fot. Własne

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Odwołany mecz, dwa biegi od wygranej Orła. Spotkanie w Ostrowie odwołane po sześciu biegach

Spotkanie 5. rundy Metalkas 2. Ekstraligi Arged Malesa OstrówH. Skrzydlewska Orzeł Łódź po rozegranych sześciu wyścigach zostało odwołane z powodu złego stanu toru po opadach deszczu.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony gości. Na dystansie Tomasz Gapiński wykorzystał błąd Chrisa Holdera i wraz z Luke’m Beckerem dowiózł podwójnego zwycięstwo. Szybko odpowiedzieli gospodarze w wyścigu juniorskim, w którym Tobiasz Potasznik odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo biegowe w swojej karierze.

Kolejne dwa wyścigi były bardzo emocjonujące, a zakończyły się zwycięstwami H. Skrzydlewska Orła Łódź. W trzecim biegu rywalizowali Oliver Berntzon i Gleb Czugunow. Górą w tym pojedynku okazał się Szwed. Czwarte rozdanie punktowe okazało się szczęśliwe dla duetu gości. Daniel Kaczmarek i Mateusz Bartkowiak po walce z Sebastianem Szostakiem dowieźli podwójną wygraną.

Przed drugą serią rozpadało się nad stadionem, ale kontynuowaliśmy zawody jeszcze przez dwa wyścigi. W jednym z nich Ostrowianie przez rezerwę taktyczną, z której pojechał Chris Holder za Wiktora Jasińskiego zmniejszyli stratę do dwóch punktów. W szóstej gonitwie goście ponownie okazali się lepsi. Przy wyniku 20:16 dla Orła zawody zostały wstrzymane przez coraz mocniejsze opady.

44399490 f788 42c9 bf4d c5f2a8e24f0b

Po ponad godzinie prac torowych ponownie zaczął padać deszcz nad stadionem w Ostrowie, więc sędzia zawodów Andrzej Kraskiewicz postanowił podjąć decyzję, jaką jest odwołanie tego spotkania. Mecz piątej rundy Metalkas 2. Ekstraligi Arged Malesa Ostrów – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zostanie rozegrany od początku w innym terminie, który zostanie niedługo podany.

Arged Malesa Ostrów: 16
9. Chris Holder (1,3) 4
10. Tobiasz Musielak ZZ
11. Wiktor Jasiński (0,-) 0
12. Frederik Jakobsen (0,2*) 2+1
13. Gleb Czugunow (2,2) 4
14. Tobiasz Potasznik (3,w) 3
15. Sebastian Szostak (2*,1,0) 3+1
16.Gracjan Szostak

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź: 20
1. Luke Becker (3,3) 6
2. Benjamin Basso (1,1) 2
3. Tomasz Gapiński (2*,1) 3+1
4. Daniel Kaczmarek (3,1) 4
5. Oliver Berntzon (3) 3
6. Mateusz Bartkowiak (0,2*) 2+1
7. Bartosz Nowak (1) 1
8. Seweryn Orgacki

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

1 odpowiedź do “Żużel. Odwołany mecz, dwa biegi od wygranej Orła. Spotkanie w Ostrowie odwołane po sześciu biegach

  1. Żużel, zawody ligowe, to 15 biegów. Głupi przepis o zaliczeniu wyniku po 8 biegach trzeba zlikwidować. Cwaniak Jąder myślał, że po raz drugi uda mu się w nieuczciwy sposób wygrać, tak. jak w ubiegłym roku. W powtórce zawodów Ostrovia pokaże Orłowi, gdzie jego miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *