Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Mecz sezonu Lebiediewa, czyli oceny po meczu ZOOleszcz GKM Grudziądz – Cellfast Wilki Krosno

Żużel
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Kamil Tokarczyk

Żużel. Mecz sezonu Lebiediewa, czyli oceny po meczu ZOOleszcz GKM Grudziądz – Cellfast Wilki Krosno

W ramach 11. Rundy PGE Ekstraligi ZOOleszcz GKM Grudziądz pewnie pokonał na własnym torze Cellfast Wilki Krosno 51:38, zgarniając przy tym również niezwykle cenny punkt bonusowy. Dużym problemem zespołu gości w tym spotkaniu był brak Krzysztofa Kasprzaka, który jeszcze przed rokiem reprezentował barwy GKM-u.

Rafał Dobrucki odkrył karty na mecz w Poznaniu. Poznaliśmy skład biało-czerwonych

Oceny w skali 1-6

ZOOleszcz GKM Grudziądz:

Max Fricke: 3-

Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu Australijczyka, który w ostatnich meczach był zdecydowanym liderem GKM-u, a przeciwko Wilkom udało mu się zwyciężyć zaledwie jeden bieg i całe spotkanie zakończył z dorobkiem czterech punktów i bonusa.

Gleb Czugunow: 4-

Patrząc na zdobyte punkty, można by powiedzieć że było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Czugunowa, jednak kiedy spojrzymy na pokonywanych rywali, to poza pierwszym biegiem, zobaczymy dwa razy pokonanego Denisa Zielińskiego, raz Mateusza Świdnickiego i Piotra Świercza, co również wpływa na ocenę tego zawodnika.

Wadim Tarasienko: 4+

Bardzo solidny występ w wykonaniu tego zawodnika, drużyna z Grudziądza budowała przewagę w biegach z udziałem Tarasienko, a jego końcowy wynik 10+2, potwierdza jego dobrą dyspozycję w dniu wczorajszym.

Fredrik Jakobsen: 4+

Podobna zdobycz punktowa jak u kolegi z pary, jednak na minus w przypadku Duńczyka można uznać ostatni bieg, w którym wspólnie z Nickim Pedersenem ulegli podwójnie parze Cellfast Wilków, a rozmiary zwycięstwa nie są aż tak okazałe jak to wyglądało przez całe spotkanie.

Nicki Pedersen: 4

Dość pechowy mecz drugiego z Duńczyków, niecodziennie możemy oglądać widok objeżdźanego na ostatnim łuku Nickiego Pedersena, a w tym spotkaniu oglądaliśmy, taką sytuacje aż dwukrotnie! Na minus również podobnie, jak w przypadku Jakobsena, podwójna przegrana w wyścigu piętnastym.

Kacper Łobodziński: 5-

Bardzo dobry występ w wykonaniu pierwszego z młodzieżowców GKM-u, w biegu juniorskim zdecydowany pokaz siły nad rywalami z Krosna, a na dodatek świetny wstęp w biegu czwartym i podwójne zwycięstwo nad Vaclavem Milikiem zasługiwało na docenienie.

Kacper Pludra: 4+

Również bardzo solidny występ i cenne punkty dorzucane w każdym wyścigu w którym wyjeżdżał na tor, co przełożyło się na końcowy rezultat pięciu punktów i bonusa.

Cellfast Wilki Krosno:

Jason Doyle: 4+

Dobry wstęp w wykonaniu lider Wilków i wreszcie zdobywane „trójki” na wyjazdach przez Australijczyka, czego zdecydowanie brakowało tej drużynie w poprzednich spotkaniach. Ocena mogłaby być jeszcze lepsza, gdyby nie upadek i wykluczenie w wyścigu dziewiątym.

Piotr Świercz: 2

Ocena podobna jak zdobycz punktowa, na zachętę, gdyż nie udało mu się pokonać żadnego z rywali, a jedyne punkty zostały zdobyte na podwójnym wykluczeniu Australijczyków.

Mateusz Świdnicki: 1

Kolejny mecz wyglądający jak cały sezon w wykonaniu Indywidualnego Mistrza Polski Juniorów, brak zdobytych punktów w dwóch startach.

Vaclav Milik: 3

Warto tutaj zaznaczyć że Czech w tym spotkaniu jechał mocno poobijany po mocnym „karambolu” w Krośnie, więc jego występ a nawet wygrany bieg w wyścigu czternastym można traktować jako coś pozytywnego.

Andrzej Lebiediew: 5

Największy pozytyw tego spotkania w barwach Cellfast Wilków Krosno, szybki na dystansie i walczący do ostatnich metrów Łotysz. To również zdecydowanie najlepsze wyjazdowe spotkanie Lebiediewa w całym sezonie PGE Ekstraligi i występ który zasługuje na taką ocenę.

Krzysztof Sadurski: 1

Brak zdobytych punktów i ocena mogła być tyko jedna.

Denis Zieliński: 2

Były zawodnik GKM-u, po słabym biegu młodzieżowym prezentował się w dalszej części zawodów znacznie lepiej, choć w biegu czternastym został ukarany upomnieniem za blokowanie szybszego Gleba Czugunowa i stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze.

MAGAZYN ŻUZLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *