Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Niesamowity Dimitri Berge. Derby województwa podkarpackiego dla Krosna! [RELACJA]

żużel
Fot. Cellfast Wilki Krosno/Facebook

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Niesamowity Dimitri Berge. Derby województwa podkarpackiego dla Krosna! [RELACJA]

Derby województwa podkarpackiego nie zawiodły. W 3. kolejki Metalkas 2. Speedway Ekstralidze TEXOM Stal Rzeszów uległo u siebie Cellfast Wilkom Krosno 39:51, a bohaterem przyjezdnych okazał się niesamowicie dysponowany Dimitri Berge. Francuz wywalczył komplet, 15 punktów.

Remisowa pierwsza seria

Derby województwa podkarpackiego pomiędzy TEXOM Stalą Rzeszów a Cellfast Wilkami Krosno rozpoczęły się od atomowego uderzenia gospodarzy. Marcin Nowak do spółki z Jacobem Thorsellem bezproblemowo uporali się z silną parą przyjezdnych — Norbertem Krakowiakiem i Vaclavem Milikiem. W wyścigu juniorskim ciekawie działo się za plecami jadącego na pierwszym miejscu, Szymonem Bańburem. O dwa oczka przez całe cztery kółka walczył Bartosz Curzytek z Piotrem Świerczem, a z tyłu na błędy czekał jeszcze Wiktor Rafalski. Ostatecznie w wyżej wymienionej kolejności przekroczyli linię mety.

Krośnianie zniwelowali całe straty po tym, jak drugi raz z rzędu drużynowo zwyciężyli 4:2, a pierwszą trójkę na swoje konto zapisał Dimitri Berge. Pierwsza seria startów zakończyła się remisem – 12:12, a kapitalną walkę do samego końca pokazali nam Bartosz Curzytek, który wiózł Patryka Wojdyłę. Ten drugi dopiero na kresce był w stanie prześcignąć juniora z Rzeszowa.

Minimalna przewaga Krosna. Niesłychany pech Knudsena

Gospodarze cały 5. wyścig jechali na podwójnym prowadzeniu. Na czwartym okrążeniu Jasper Knudsen złapał defekt, przez co spadł na ostatnią pozycję, a z wyniku 5:1 zrobiło się nagle 3:3. Skorzystali na tym goście, którzy w następnej gonitwie po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie. Norbert Krakowiak i Jonas Seifert-Salk podwójnie przywieźli Krystiana Pieszczka z Wiktorem Rafalskim. Na zakończenie drugiej serii na przemian mijali się Dimitri Berge z Nickiem Pedersenem. Starcie zakończyło się zwycięstwem Francuza, co pozwoliło krośnianom utrzymać cztery oczka przewagi – 23:19.

Bardzo mocna para gospodarzy — Marcin Nowak i Nicki Pedersen odrobiło połowę strat w 9. osłonie. Co ciekawe, było to pierwsze drużynowe zwycięstwo rzeszowian od pierwszej gonitwy, gdzie najlepszy okazał się również Marcin Nowak. Beniaminek ligi robił wszystko, aby sporadycznie zmniejszać straty. Innego zdania tego dnia był Dimitri Berge, który po trzech seriach wciąż nie znalazł swojego pogromcy. Na domiar złego drugi defekt złapał Jesper Knudsen, a Krosno prowadziło na tym etapie 32:28.

Niesamowity Dimitri Berge. Derby województwa podkarpackiego dla Krosna!

Dał o sobie przypomnieć Patryk Wojdyło. Żużlowiec z Krosna wygrał 11. wyścig, po tym, jak w trzech kolejnych startach zgarniał jedynki z bonusami. Jego kolega z pary — Norbert Krakowiak przywiózł oczka, a goście wyszli na rekordowe prowadzenie, wynoszące sześć punktów. Kolejna próba odrobienia strat przez Rzeszów zakończyła się fiaskiem. Tym razem zabawę zepsuł Jonas Seifert-Salk, ratując biegowy remis. Para Pedersen i Pieszczek wyszła najlepiej ze startu w 13. gonitwie i wydawało się, że odrobią trochę strat. Wtedy po raz kolejny na dystansie szalał Dimitri Berge, który wyprzedził obu zawodników na dystansie i w dalszym ciągu pozostawał niepokonany! Krosno przed nominowanymi miało aż sześć oczek przewagi.

Kropkę nad „i” postawił Jonas Seifert-Salk w 14. wyścigu, a Krosno okazało się lepsze w derbach województwa podkarpackiego. Ostatecznie Cellfast Wilki pokonały TEXOM Stal Rzeszów 51:39, a nie do zatrzymania w całych zawodach okazał się Dimitri Berge, który zdobył komplet 15 oczek!

TEXOM Stal Rzeszów: 39

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Marcin Nowak31+13209+1
10Nicki Pedersen321208
11Jacob Thorsell2+1322110+1
12Jesper Knudsen00d00
13Krystian Pieszczek2131+129+1
14Bartosz Curzytek2002
15Wiktor Rafalski000
16Jakub Poczta1+11+1

Cellfast Wilki Krosno: 51

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Norbert Krakowiak13212+19+1
2Jonas Seifert-Salk12+10339+1
3Vaclav Milik02204
4Patryk Wojdyło1+11+11+1317+3
5Dimitri Berge3333315
6Piotr Świercz12d3
7Szymon Bańdur30M3
8Jakub Woźnik
rzeszow
Fot. Jakub Malec
Żużel
Fot. Mateusz Biskup

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *