Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Nicki Pedersen mógł trafić do Poznania

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Nicki Pedersen mógł trafić do Poznania

Transfer Nickiego Pedersena był bardzo głośnym tematem podczas listopadowego okienka transferowego. Wielu kibiców zastanawiało się wtedy, do jakiego klubu trafi utytułowany Duńczyk. Ostatecznie jego wybór padł na Stal Rzeszów, jednak 46-latek mógł trafić także do innego klubu ze Speedway 2. Ekstraligi.

Pedersen otrzymał ofertę od PSŻ-u Poznań

Wczoraj odbyła się prezentacja zawodników będących reprezentować Stal Rzeszów w sezonie 2024. Na niej nie mogło zabraknąć również Pedersena. Podczas samego wydarzenia prowadzący Mateusz Kędzierski zdradził, że miał okazję porozmawiać z Nickim podczas gali PGE Ekstraligi, gdzie dowiedział się od niego, że po dogadaniu się z prezesem Stali Rzeszów, co do warunków kontraktu w nadchodzącym sezonie, otrzymał ofertę z Poznania, która była korzystniejsza finansowo dla samego Duńczyka.

– Ucięliśmy sobie z Nickim pogawędkę na gali PGE Ekstraligi […] Mówił o rzeczach prywatnych, mam nadzieję, że ta kwestia, którą poruszyliśmy, nie była rzeczą prywatną, ale Nicki przyznał, że po tym jak z prezesem Michałem [Drymajło – przyp.red.] uścisnął sobie dłoń, dogadał się jeśli chodzi o warunki współpracy na sezon 2024. Krótko po tym otrzymał telefon z poznańskiego klubu i tamta propozycja finansowo była lepsza – zdradził Mateusz Kędzierski podczas prezentacji zespołu z Rzeszowa.

Dotrzymał słowa danego prezesowi

Ostatecznie jednak Nicki Pedersen podpisał kontrakt w Rzeszowie. Sam selekcjoner reprezentacji Danii zapytany o to przez prowadzącego przyznał, że dla niego dane słowo jest bardzo ważne i zawsze go dotrzymuje, więc w nadchodzącym sezonie pojedzie w barwach Stali Rzeszów. Trzykrotny mistrz świata jest bardzo podekscytowany tym, że powróci na stadion przy ulicy Hallera w roli zawodnika „Żurawii”.

– Zawsze byłem zawodnikiem, a także biznesmenem, ale uścisk dłoni dla mnie, kiedy komuś coś obiecuje, zawsze tego dotrzymuje, taki już jestem. Chciałem tu wrócić. Nie wszystko kręci się wokół pieniędzy, oczywiście to moja praca, ale naprawdę nie mogę się doczekać, żeby tu wrócić – mówił Nicki Pedersen podczas prezentacji rzeszowskiej Stali.

Dla utytułowanego zawodnika będzie to powrót do drużyny, którą reprezentował już w latach 2006-2008 i 2013. Co ciekawe to właśnie będąc zawodnikiem Stali Rzeszów, zdobywał jeden ze swoich tytułów indywidualnego mistrza świata. Jak poradzi sobie tym razem? Przekonamy się w nadchodzącym sezonie.

386737959 10161385443611738 5556315042426497146 n
Fot. Michał Szmyd
346654293 163676223331546 35835712832892393 n
Fot. Michał Szmyd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *