Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Nazar Parnitskyi przetarł szlaki. Unia nawiązuję współpracę z ukraińskim klubem

Unia Leszno
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Nazar Parnitskyi przetarł szlaki. Unia nawiązuję współpracę z ukraińskim klubem

Fogo Unia Leszno to chyba najbardziej przyjazny młodym zawodnikom ekstraligowy ośrodek. Utalentowani żużlowcy regularnie dostają szansę w tym klubie i to nie tylko w rozgrywkach U24 Ekstraligi. W Lesznie stawiają na wychowanków, ale jednocześnie wyciągają rękę do zdolnych zagranicznych zawodników.

Nazar Parnitskyi zachwycił

W sezonie 2023 objawił się talent ukraińskiego 17-latka – Nazara Parnitskyiego. O żużlowcu mówiło się już sporo przed sezonem, jednak mało kto wierzył, że dostanie swoją szansę w pierwszej drużynie Unii Leszno tak szybko. Oczywiście proces ten przyspieszyły kontuzje innych zawodników, które nękały leszczyńską drużynę w ubiegłym sezonie. Parnitskyi na chwilę wskoczył do składu i pokazał się w pojedynczych wyścigach z naprawdę kapitalnej strony.

Będzie więcej zdolnych Ukraińców w Lesznie?

Być może w najbliższych latach na stadionie im. Alfreda Smoczyka pojawią się kolejni młodzi i zdolni Ukraińcy. Wszystko za sprawą współpracy, jaką nawiązał Piotr Rusiecki. Prezes Fogo Unii Leszno spotkał się ze sternikiem klubu z ukraińskiej miejscowości Równe – Siergiejem Gołownią. Jak przekazuje elka.pl oba kluby doszły do porozumienia w kwestii partnerstwa na polu sportowym.

Chcemy w jakiś sposób pomóc tamtemu klubowi. Jeżeli będą chcieli przyjechać do Leszna i potrenować, to nie ma żadnego problemu. W drugą stronę też mam zapewnienie, że jak będą tam pojawiali się zawodnicy tacy jak Nazar Parnitskyi, to też taką informację dostaniemy – mówi prezes na łamach lokalnego portalu.

Nazar
Fot. Roman Biliński
Naazar
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *