Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Najsłabsze ogniwo wymienione – czyli prezes Ireneusz Zmora o transferze Jakuba Miśkowiaka

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Schonert

Żużel. Najsłabsze ogniwo wymienione – czyli prezes Ireneusz Zmora o transferze Jakuba Miśkowiaka

Sezon 2023 w wykonaniu Stali Gorzów był słodko-gorzki. Pomimo utraty swojego lidera i wybitnego wychowanka Bartosza Zmarzlika spisywali się nad wyraz dobrze. Niestety dla nich kontzuja Andersa Thomsena, której nabawił się podczas Grand Prix Łotwy odebrała im szanse na walkę o medale. W klubie rozgorzała dyskusja na temat składu na sezon 2024. Ostatecznie zmiany mają charakter jedynie kosmetyczny. W miejsce słabo spisującego się Wiktora Jasińskiego sprowadzono z Włókniarza Częstochowa Jakuba Miśkowiaka.

Miśkowiak w Stali

O transferze członka klanu Miśkowiaków i potencjale Stali Gorzów w magazynie BestSpeedwayTV wypowiedział się były prezes drużyny z województwa lubuskiego Ireneusz Maciej Zmora.

„Stal Gorzów wiele zyskała na transferze Jakuba Miśkowiaka, zostało wymienione najsłabsze ogniwo w drużynie na zawodnika, który potrafi pojechać bardzo dobrze. Zresztą mówimy o byłym młodzieżowym mistrzu świata. Częstochowa bardzo szybko pożałuje, że nie zatrzymała u siebie Kuby Miśkowiaka. Nieoficjalnie docierają do nas informacje, że za jego decyzą stoją względy inne aniżeli finansowe czy też sportowe, skończyła się dobra chemia i dlatego do tej zmiany doszło.

Od strony czysto sportowej Jakub Miśkowiak podbnie jak wielu młodych zawodników, po przejściu w wiek seniora cieżko sobie radzi. I to było właśnie widać u Kuby, że miał troszkę gorszy okres, ale jeśli popatrzymy na cały jego sezon a w szczególności na końcówke i trzy ostatnie mecze z Toruniem i Lublinem to jego średnia wyniosła prawie 1,9. To pokazuje olbrzymi potencjał i mam nadzieję, że to est przejaw tego, że Miśkowiak lekcję odrobił i będzie z niego olbrzymi pożytek w Gorzowie.”

Stal Gorzów w sezonie 2024

Działacz związany ze Stalą podkreślił równiez, że zawodni, który pierwsze kroki stawiał w Orle Łódź bardzo dobrze czuje się na torze w Gorzowie. Zawodnicy, którzy na codzień startuja na stadionie imienia Edwarda Jancarza mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności technicznych gdyż jest to tor krótki o nierównych łukach. Jako przykład podał on Tomasza Golloba i Bartosza Zmarzlika, którzy właśnie w Gorzowie sięgali po tytułu mistrza świata.

Skład Stali na sezon 2024 ocenił zaś w sposób następujący: „Do niedawna bardzo pewnie Stal Gorzów widziałem w finale tych rozgrywek, troszkę moje plany popsuli koledzy, koleżanki z Wrocławia, transferem Jakuba Krawczyka i myśle, że to te dwie drużyny bedą walczyły o to, żeby pojechać wielki finał.”

Miskowwiak
Fot. Roman Biliński
Miskowiak stal
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *