Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel na lodzie. Polak oficjalnie zgłoszony do mistrzostw Europy

Żużel
Fot. Jarek Pabijan

Autor: Jakub Bielak

Żużel na lodzie. Polak oficjalnie zgłoszony do mistrzostw Europy

Michał Knapp to najlepszy polski zawodnik w Ice Speedwayu, a więc zimowej odmianie „czarnego sportu”. Żużel na lodzie jest o wiele mniej popularny w Polsce od swojego letniego odpowiednika, aczkolwiek to właśnie w naszym kraju odbędą się już za miesiąc mistrzostwa Europy.

Michał Knapp ma obecnie 32 lata i już nieprzerwanie od czterech lat reprezentuje biało-czerwone barwy podczas mistrzostw Europy w Ice Speedwayu. Do tej pory jego występy na mistrzowskiej imprezie były dalekie od ideału, bo zawodnik zajmował miejsca w drugiej dziesiątce. Zupełnie nieudany był dla niego start w ubiegłym roku, który zakończył na odległej, osiemnastej pozycji. PZM jednak zgłosił żużlowca na lodzie do prestiżowych zawodów po raz kolejny.

Oficjalnie możemy ogłosić, że Polski Związek Motorowy zgłosił Michała Knappa do zaplanowanych w Sanoku Texom European Individual Ice Speedway Championship. Dla Polaka będzie to piąty start z rzędu w mistrzostwach Starego Kontynentu – czytamy w materiale prasowym SpeedwayEvents.pl

Wszystko nabiera tempa i idzie ku dobremu. Teraz mamy wreszcie dobry sprzęt. Udało się sporo potrenować i przetestować ustawienia motocykla, bo przez dwa tygodnie z rzędu pogoda bardzo dopisywała, więc była ku temu okazja. Podczas treningów nie obyło się bez małych komplikacji, ale sytuacja została w porę opanowana. Polski Związek Motorowy, moi sponsorzy oraz Speedwayevents.pl przyczynili się do tego, że pozyskaliśmy upragniony sprzęt. Podczas treningów łatwo można było dostrzec, że to dobrze zainwestowane pieniądze
podsumowuje Michał Knapp.

32-latek rozpoczął swoją karierę na Ice Speedwayu za namową swojego wujka – Grzegorza Knappa, który tragicznie zmarł na torze podczas zawodów w Holandii.

texom european individual 1706007482 7482
Fot. SpeedwayEvents
mknapp5455 1706007196 7196
Fot. Jarek Pabijan

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *