Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Motor Lublin kształtuje żużlowe talenty! W klubie mają plan na rozwój dwóch wychowanków

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Motor Lublin kształtuje żużlowe talenty! W klubie mają plan na rozwój dwóch wychowanków

Wbrew obiegowej opinii, PLATINUM Motor Lublin posiada wychowanka. A nawet dwóch! Są nimi: Bartosz Jaworski oraz Dawid Grzeszczyk. Zbliżający się sezon obaj spędzą na ligowych torach, jednak w zupełnie różnych rolach.

Motor Lublin – młodzież rośnie

W momencie przeprowadzania wywiadu z prezesem Kępą w Radiu Freee lubelska młodzież spędzała czas na obozie w Zakopanem, gdzie przygotowała się do nadchodzącego sezonu. Wśród młodych żużlowców zabrakło Bartka Jaworskiego.

-Bartek Jaworski aktualnie jeździ na motocrossie, bodajże we Włoszech. On wywodzi się z motocross, więc jest to dla niego chleb powszedni. Czuje się tam na pewno lepiej. Więcej da mu jazda na motocrossie, obycie z tym motocyklem, jak trenowanie przez tydzień w Zakopanem. Trenuje jak najbardziej, przygotowuje się do sezonu w swój własny sposób.

Jakub Kępa podzielił się również pomysłem, jaki klub ma na nadchodzący sezon dla Bartka Jaworskiego. -Bartek na pewno będzie jeździł pod numerem 8. Będzie na wszystkich meczach ligowych. On musi się obyć, musi się objeździć. Zobaczyć te obiekty, tą atmosferę meczy ekstraligowych. To jest łapanie kolejnych doświadczeń związanych z meczami ekstraligowymi.

Junior na wypożyczenie

Inny los czeka drugie juniora lubelskiej drużyny. Dawid Grzeszczyk najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Polonii Piła, gdzie zgodnie z założeniami zarządu Motoru ma nabywać doświadczenia. Jednak dlaczego Grzeszczyk poszedł na wypożyczenie, a nie Jaworski?

-To były nasze wewnętrzne analizy sztabu szkoleniowego. Chcieliśmy, żeby Dawid łapał więcej doświadczenia w jeździe. Wiadomo, że chłopaki będą jeździć czy to w U24, czy w DMPJ. Natomiast chcieliśmy, żeby Dawid łapał doświadczenie na niższym szczeblu rozgrywkowym.

Dwa różne podejścia do szkolenia dwóch młodych i obiecujących juniorów. Jak będą się spisywali obaj juniorzy? Który z nich będzie miał lepszy sezon? Czy Jaworski dostanie szansę na start w meczu?

000HTIDFCN88GLON C322 F4
Fot. Paweł Wilczyński
Motor Lublin
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *