Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Wychowanek Włókniarza Częstochowa stawia przed sobą ambitne cele „Mam nadzieję, że uda mi się zadebiutować w Ekstralidze”

Szymon Ludwiczak
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Wychowanek Włókniarza Częstochowa stawia przed sobą ambitne cele „Mam nadzieję, że uda mi się zadebiutować w Ekstralidze”

W nadchodzącym sezonie Szymon Ludwiczak będzie mógł już wystartować w PGE Ekstralidze. Utalentowany częstochowianin we wrześniu skończył 16 lat, co uprawnia go do startów w rozgrywkach zarówno dorosłej Ekstraligi jak i tej do 24 roku życia. Wychowanek Włókniarza ma nadzieję na to, że uda mu się zadebiutować w oficjalnym meczu, czym podzielił się w rozmowie z Gazetą Częstochowską.

Młody zawodnik egzamin na Licencję Żużlową zdał już w 2022 roku, jednak przez swój wiek mógł jedynie startować w rozgrywkach juniorskich. Ludwiczaka mogliśmy oglądać w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie w barwach częstochowskich prezentował naprawdę dobry poziom. 16-latkowi udało się także wystartować w turniejach Zaplecza Kadry Juniorów.

– To był rok na rozkręcenie się w „dorosłym” żużlu. Mogłem właściwie startować jedynie w DMPJ; urodziny miałem dopiero we wrześniu. Przez warunki pogodowe na początku sezonu niestety jazdy nie było za dużo. Do tego DMPJ rozpoczęły się z opóźnieniem i zostały ograniczone o połowę w porównaniu do poprzednich lat. Miałem także okazję kilka razy startować w zawodach Zaplecza Kadry Juniorów – mówił dla Gazety Częstochowskiej Szymon Ludwiczak.

Ludwiczak będzie musiał rywalizować o skład z podstawowymi juniorami Włókniarza, którymi są Kajetan Kupiec i Kacper Halkiewicz. 16-latek cały czas ciężko pracuje, aby być jak najlepszym. Sam mówi, że w najbliższym sezonie chce zadebiutować w PGE Ekstralidze.

– Cały czas ciężko pracuję i tak będzie nadal w tym roku. Każdy zawodnik chce dostać się do podstawowego składu swojej drużyny. Poza tym we Włókniarzu jest więcej juniorów, którzy będą chcieli startować w pierwszej drużynie. Mam nadzieję, że uda mi się zadebiutować w Ekstralidze. Co do startów w meczach, ostateczne decyzje podejmą trenerzy – wyjaśnił.

Szymona Ludwiczaka czekają starty w Ekstralidze U24, a także w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Prócz jazdy dla częstochowskiej ekipy będzie on także rywalizował w turniejach indywidualnych. Na pewno czeka go pracowity sezon, a czy uda mu się zadebiutować w najlepszej żużlowej lidze świata? Przekonamy się w trakcie trwania rozgrywek.

382236710 839904048143368 5869515242143337909 n
Fot. Roman Biliński
366334255 805472354919871 9198712961875993359 n
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *