Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Pogoda nie daje za wygraną! Dwa spotkania Krajowej Ligi Żużlowej odwołane

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Pogoda nie daje za wygraną! Dwa spotkania Krajowej Ligi Żużlowej odwołane

Jeszcze tydzień temu pogoda bardzo sprzyjała kibicom i zawodnikom podczas pierwszych kolejek PGE Ekstraligi i Metalkas 2. Ekstraligi. Ostatnie dni przyniosły jednak zmianę warunków atmosferycznych, które nie sprzyjają rozgrywaniu zawodów żużlowych. Jeszcze dzisiaj odwołane zostały jutrzejsze spotkania drugiego poziomu rozgrywkowego. Kilka godzin później dowiedzieliśmy się o tym, że zawodnicy nie wystartują również w dwóch spotkaniach Krajowej Ligi Żużlowej.

W piątek na oficjalnych profilach najniższego szczebla rozgrywek w mediach społecznościowych poinformowano, że odwołane zostały dwa spotkania drugiej kolejki zmagań. Najpierw ogłoszono, że do skutku nie dojdzie niedzielny mecz pomiędzy OK Kolejarzem Opole a Trans MF Landshut Devils. Chwilę później dowiedzieliśmy się, że pogoda nie dała za wygraną również w Tarnowie, gdzie miejscowa Unia miała podejmować Polonię Piła.

Oznacza to więc, że w ten weekend kibice będą świadkami tylko jednego spotkania w ramach Krajowej Ligi Żużlowej. Nie odbędzie się ono jednak na terenie naszego kraju, gdyż Optibet Lokomotiv Daugavpils podejmie u siebie Ultrapur Start Gniezno. Samo mecz zapowiada się emocjonująco. Ekipa z Gniezna będzie chciała znów wygrać, potwierdzając swoje wysokie aspiracje. Z kolei gospodarze podrażnieni porażką w Landshut będą chcieli pokazać się z lepszej strony.

Krajowej Ligi Żużlowej
Fot. Roman Biliński
434332929 10228886433719933 6211014399851552733 n
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *