Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Maciej Janowski skomentował swoje pierwsze jazdy po kontuzji. „Noga jest trochę sztywna”

żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Maciej Janowski skomentował swoje pierwsze jazdy po kontuzji. „Noga jest trochę sztywna”

Maciej Janowski zaskoczył wielu kibiców, kiedy wrzucił zdjęcia z toru praktycznie w połowie lutego. „Magic” skorzystał z dobrych warunków atmosferycznych w Chorwacji i pokręcił pierwsze „kółka” nie tylko po zimowej przerwie, ale przede wszystkim po kontuzji, która przedwcześnie zakończyła jego sezon.

Kapitan Betard Sparty Wrocław przedwcześnie zakończył sezon 2023 podczas półfinałowego meczu PGE Ekstraligi we Wrocławiu. Przed jednym z wyścigów awarii uległo jego sprzęgło, które wyrwało motocykl zupełnie niespodziewanie do przodu. Zawodnik nie był w stanie opanować maszyny i upadł razem z nią na plecy. Niestety ucierpiała przy tym staw skokowy jego prawej nogi. Początkowo kontuzja nie wydawała się aż tak poważna, a kibice liczyli na to, że ich ulubieniec wróci do rywalizacji jeszcze przed końcem sezonu. Stało się jednak inaczej.

W praktyce Janowski całą zimę poświęcił na rehabilitację kontuzjowanej kończyny, tak aby była ona już w jak najlepszym porządku na start nowych rozgrywek. 32-latek podjął decyzję, że sprawdzi się na torze już w lutym, czym pochwalił się w swoich mediach społecznościowych. O swoich wrażeniach opowiedział specjalnie dla „Niezbędnika Żużlowego” prowadzonego przez dziennikarza Eleven Sports, Macieja Markowskiego.

Po pierwszym treningu mogę stwierdzić, że ta kontuzjowana noga jest jeszcze trochę sztywna, ale w trakcie jazdy absolutnie mi to nie przeszkadza, nie czuję tego. Jurica Pavlič przygotował kapitalne warunki, nowa nawierzchnia, do tego słoneczko i ciepło, jeździło się wspaniale. Przyjechałem tu na trzy dni jazdy, bo za nieco ponad trzy tygodnie startuje liga angielska, a przez moją kontuzję z poprzedniego sezonu, potrzebowałem wcześniejszego rozjeżdżania, sprawdzenia kilku rzeczy – przekazał „Magic” specjalnie dla „Niezbędnika Żużlowego”.

Do startu ligowych rozgrywek w Polsce pozostały niecałe dwa miesiące. Wcześniej ruszy sezon w Wielkiej Brytanii, więc można zakładać, że na 1. kolejkę PGE Ekstraligi Maciej Janowski będzie gotowy i całkowicie rozjeżdżony, a po urazie nie będzie już żadnego śladu.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Reprezentant Polski
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *