Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Maciej Janowski powraca do SGB Premiership po przerwie związanej z Grand Prix. Czego możemy się spodziewać?

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Redakcja

Żużel. Maciej Janowski powraca do SGB Premiership po przerwie związanej z Grand Prix. Czego możemy się spodziewać?

Kapitan Betard Sparty Wrocław nie zaliczy sezonu 2023 do udanych. 32-latek wypadł z cyklu Grand Prix, a pod koniec sezonu w bardzo pechowych okolicznościach doznał kontuzji, która wykluczyła go z jazdy do końca rozgrywek. W przyszłym roku postawił on więc na zmiany.

Powrót do Premiership

Maciej Janowski po kilku latach przerwy postanowił wrócić do udziału w brytyjskiej SGB Premiership. Polski zawodnik, rozmawiając z RedBull.com, powiedział, że myślał o tym od trzech sezonów, ale ostatecznie podjął decyzję dopiero teraz, gdy zszedł z listy startowej Grand Prix.

– W moim kalendarzu nie może być zbyt wielu wolnych miejsc, dlatego postanowiłem wrócić. Jestem bardzo podekscytowany. Zima na pewno szybciej minie, bo czekam z ogromnymi nadziejami na nowy sezon pełen wyzwań – przyznał Janowski.

Ciekawy skład Oxford Spires

Janowski dołączył do zespołu Oxford Spires, nowego uczestnika najwyższej klasy rozgrywek. Włodarze klubu zbudowali bardzo ciekawą drużynę, która może zaskoczyć w walce z innymi ekipami. Klubowymi kolegami kapitana Sparty Wrocław będą bowiem Chris Harris, Rohan Tungate, Nicolai Klindt, Lewis Kerr, Charles Wright i Ashton Boughen.

Więcej okazji do jazdy

Dla Macieja Janowskiego jazda w Anglii może być pomocna, gdyż będzie miał on okazję do jazdy na tamtejszych torach, które różnią się od tego, co możemy obserwować w Polsce. Dostał on również okazję do częstszej jazdy. Nie wiadomo jednak, jak potoczy się jego sytuacja w Szwecji, gdyż nie ma on jeszcze kontraktu w Szwedzkiej lidze. Sprawa jest rozwojowa, a on sam chciałby nadal jeździć w Bauhaus-Ligan. Jeśli zobaczymy Magica na szwedzkich torach, to na pewno nie będzie mógł on narzekać na brak jazdy.

Maciej Janowski
Fot. Paweł Wilczyński
345253797 1250578418894402 495710666816861904 n
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *