Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Łotysze przyjeżdżają do wicelidera z Opola. OK Bedmet Kolejarz Opole – Optibet Lokomotiv Daugavpils [ZAPOWIEDŹ]

Lokomotiv Daugavpils
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Łotysze przyjeżdżają do wicelidera z Opola. OK Bedmet Kolejarz Opole – Optibet Lokomotiv Daugavpils [ZAPOWIEDŹ]

Dziś w niedzielę 9 lipca o godzinie 15:00 dojdzie do spotkania w ramach 10. kolejki 2. ligi żużlowej, w którym zmierzą się druga drużyna w tabeli przed tą rundą OK Bedmet Kolejarz Opole z czwartą Optibet Lokomotivem Daugavpils.

Żużel w niedzielę. Transmisje w TV, streamy online

W 10. kolejce 2. ligi żużlowej mamy przedsmak fazy play-off tych rozgrywek najpierw w sobotę Ultrapur Start Gniezno zmierzył się w Rzeszowie z Texom Stalą, a teraz OK Bedmet Kolejarz Opole pojedzie z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Cała czwórka aktualnie zajmuje miejsca premiowane awansem do fazy play-off i nie zanosi się na to, by miało się coś zmienić, jednak w tym sezonie drugoligowych rozgrywek doszło do kilku niespodzianek.

OK Bedmet Kolejarz Opole przystępuję do tego spotkania po bardzo dotkliwej porażce z Ultrapur Startem Gniezno. Kolejarz był tak bezradny w pierwszej stolicy Polski, że nawet stracił punkt bonusowy. Gospodarze tego spotkania mają do udowodnienia, albowiem ostatnia porażka to tylko wypadek przy pracy. W składzie oczywiście znalazła się dwójka liderów, która wraz z Robertem Chmielem w Gnieźnie próbowała walczyć o bonus.

Kolejarz do tego spotkania przystąpi wzmocniony na formacji juniorskiej, ponieważ do składu wraca Esben Hjerrild. Duńczyk bardzo dobrze sobie radzi w tym sezonie na torze w Opolu. Jak często się zdarza w 2. lidze jeden z numerów jest pusty tym razem w Opolu nie awizowano zawodnika z „dwunastką”.

W Daugavpils nastroje nie lepsze niż w Opolu po ostatnim spotkaniu, drużyna Lokomotivu przegrała z Unią Tarnów na swoim torze w takim samym stosunku jak zwyciężyli w Jaskółczym Gnieździe, co oznaczało brak punktu bonusowego. Na pewno zwycięstwo w tamtym spotkaniu mocno przybliżyło Łotyszy do fazy play-off. Teraz czeka ich ciężki pojedynek w Opolu z zespołem, który zajmował drugą pozycję w tabeli przed tą kolejką.

W wielu sezonach zdarzało, że zawodnicy Lokomotivu prezentowali się dużo lepiej u siebie, niż na wyjeździe. Kilku zawodników aktualnie jest tego potwierdzeniem, jednak mamy w tym roku kilka wyjątków. Nick Morris, Kjastas Puodżuks i Steve Worrall posiadają wyższą średnią wyjazdową niż domową, mocno wyróżnia się tutaj Australijczyk, który na wyjeździe jest w ścisłej czołówce 2. ligi.

Spotkanie pomiędzy OK Bedmet Kolejarzem Opole, a Optibet Lokomotiv Daugavpils odbędzie się 9 lipca o godzinie 15:00. Sędzią zawodów będzie Paweł Michalak, a rolę komisarza pełnić będzie Krzysztof Guz. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 45:45.

Awizowane składy:

Optibet Lokomotiv Daugavpils:
1. Jewgienij Kostygow
2. Daniił Kołodinski
3. Steve Worrall
4. Kjastas Puodżuks
5. Nick Morris
6. Ernest Matjuszonok
7.

OK Bedmet Kolejarz Opole:
9. Filip Hjelmland
10. Adam Ellis
11. Robert Chmiel
12.
13. Oskar Polis
14. Esben Hjerrild
15. Oskar Stępień

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *