Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Antonio Lindbaeck zabrał głos i tłumaczy się z zawieszenia

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Antonio Lindbaeck zabrał głos i tłumaczy się z zawieszenia

Wczoraj głośno zrobiło się o jednym z zawodników Trans MF Landshut Devils. Wypłynęła bowiem informacja, że Antonio Lindbaeck uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego. Przez ostatnie lata za Szwedem ciągnęło się wiele problemów, które uniemożliwiały mu to, aby w pełni skupić się na żużlu. Wczorajsze doniesienia wywołały spory szok w środowisku żużlowym. Dzisiaj żużlowiec przemówił, wydając komunikat prasowy.

Cała sytuacja wywołała wczoraj duże zamieszanie i na początku nie było wiadomo, co stało się z zawodnikiem, że zniknął on z rejestru szwedzkiej federacji SVEMO. Później menadżer drugiego z jego klubów, które reprezentował w lidze szwedzkiej Valsarny Hagfors zdradził, że ma to związek z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego. Przyznał on również, że może być to wynikiem zażywania leków na ADHD.

Dzisiaj swoje oficjalne oświadczenie wydał Antonio Lindbaeck, który postanowił wyjaśnić całą sytuację. Rzeczywiście pozytywny wynik testu był związany z zażywaniem leków na ADHD, które jednak może zażywać za zgodą Międzynarodowej Federacji Motocyklowej. U Szweda zdiagnozowano bowiem tę chorobę. Lindbaeck, jak możemy przeczytać w komunikacie, pozostaje zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy.

Nie wiadomo, kiedy do startów znów powróci były uczestnik cyklu Speedway Grand Prix. W tym sezonie w polskiej lidze reprezentuje on jeżdżących w Krajowej Lidze Żużlowej Landshut Devils. Na tę chwilę notuje on średnią biegową na poziomie 1,667.

Poniżej pełna treść oświadczenia Antonio Lindbaecka:

Komunikat prasowy! U Antonio Lindbäcka zdiagnozowano ADHD i dlatego przyjmuje leki łagodzące objawy. Leki na ADHD są klasyfikowane jako doping i dlatego Antonio posiada zgodę FIM (Międzynarodowej Federacji Motocyklowej) na ich stosowanie.

Po przeprowadzonym w maju badaniu antydopingowym obecnie stwierdzono reakcję na lek na ADHD. Antonio Lindbäck jest obecnie zawieszony do czasu dochodzenia.

Rospiggarna Speedway stoi murem za i wspiera Antonio Lindbäcka w tym procesie.

Pytania proszę kierować do: Jonas Andersson, prezes Rospiggarna Speedway.

441938388 1020508130082958 6731004364170360402 n
Fot. Roman Biliński
441932764 1020508223416282 4240787168436723880 n
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *