Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Będzie powrót. Lider Wilków Krosno gotowy do jazdy!

żużel
Fot. Cellfast Wilki Krosno

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Będzie powrót. Lider Wilków Krosno gotowy do jazdy!

W środowe popołudnie Cellfast Wilki Krosno przekazały bardzo istotną informację. Zielone światło od lekarzy w kwestii powrotu na tor otrzymał Dimitri Berge. Francuz zatem będzie mógł powrócić do rywalizacji dużo szybciej, niż pierwotnie zakładano.

Pierwsze informacje o kontuzji Berge mówiły o trzymiesięcznym okresie rehabilitacji. Kibice Wilków pogodzili się więc z tym, że będą musieli radzić sobie bez swojego dotychczasowego lidera minimum do końca rundy zasadniczej. Już w ostatnich tygodniach przekazywano jednak co raz to lepsze informacje na temat stanu zdrowia Francuza. 10 lipca klub z Podkarpacia oficjalnie ogłosił, że Berge jest gotów do jazdy.

„Lider Cellfast Wilków Krosno otrzymał dziś zgodę na powrót na tor. Dimitri Berge przeszedł konsultacje medyczne z profesorem Przemysławem Lubiatowskim z Rehasport w Poznaniu, który operował bark zawodnika po odniesionej kontuzji podczas meczu Metalkas 2. Ekstraligi w Rybniku. – Udana operacja i intensywna rehabilitacja Dimitriego przyniosła pozytywny wynik. Dimitri wykonał ogrom pracy, spędzając całe dnie na zajęciach w klinice Rehasport, na ćwiczeniach indywidualnych oraz w basenie. Kierujemy tu słowa uznania i podziękowania dla doktora Przemyslaw Lubiatowski i fizjoterapeuty Jakub Kaszyński. Bardzo cieszymy się, że Dimitri może już wyjechać na tor i wrócić do naszej drużyny. Znów będziemy mocniejsi – powiedział prezes klubu, cytowany przez klubowe media.

W poście poinformowano również, że Francuz pojawi się na pierwszych jazdach treningowych w piątek w Lesznie, natomiast do Krosna zawita w przyszłym tygodniu.

Dimitri Berge
Fot. Cellfast Wilki Krosno
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *