Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Krzysztof Kasprzak o celach i ambicjach w Metalkas 2. Ekstralidze

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Dawid Ociepa

Żużel. Krzysztof Kasprzak o celach i ambicjach w Metalkas 2. Ekstralidze

Gościem magazynu BestSpeedwayTV był pięciokrotny żużlowy drużynowy mistrz świata oraz nowy zawodnik Energa Wybrzeża Gdańsk – Krzysztof Kasprzak. Były członek ekstraligowego składu Cellfast Wilków Krosno krótko opowiedział o planach na następny rok w Metalkas 2. Ekstralidze.

Przede wszystkim słyszymy o dobrym rozpoczęciu roku. Indywidualny wicemistrz świata z 2014 roku zwraca szczególnie uwagę na pierwsze wyjazdy na tor. Jeżeli na tym etapie któremuś z żużlowców powinie się noga, następne miesiące mogą być nieudane.

Najważniejsze, żeby wszyscy byli zdrowi. Drugie, żeby wszyscy od pierwszego wyjazdu na tor czuli, że motocykl jedzie szybko. Jeżeli wyjeżdżasz – marzec-kwiecień – masz problemy z szybkością, to maj-czerwiec minie szybko i jest zima. Życzyłbym sobie, żeby każdy z nas trafił od początku ze sprzętem i formą.

Krzysztof Kasprzak dla BestSpeedwayTV

Zapytany przez jednego z kibiców o konkretniejsze planów (jak sam interlokutor wyraźnie podkreślił, odpowiedź miała być bez „dyrdymałów”), opowiedział o swojej roli w drużynie. Zwrócił również uwagę na jego oczekiwania względem kolegów z Wybrzeża Gdańsk.

Plany to robić w każdym meczu powyżej 10. punktów. Nie muszę być liderem – ważne, aby każdy robił wynik na poziomie 8-10 punktów i będziemy wygrywali. Gdy drużyna wygrywa, to wiadomo: klub działa inaczej, kibic jest zadowolony i to wszystko się kręci. Jeżeli wejdziemy w play-offy – co myślę, że jest celem minimum – to zrobić niespodziankę.

– odpowiedział kibicowi były uczestnik cyklu Speedway Grand Prix.
żużel
Fot. Roman Biliński
KK 3
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *