Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Krośnianie z kolejnym zwycięstwem, czy przebudzenie GKM-u Grudziądz? [ZAPOWIEDŹ]

Żużel

Autor: Kamil Tokarczyk

Żużel. Krośnianie z kolejnym zwycięstwem, czy przebudzenie GKM-u Grudziądz? [ZAPOWIEDŹ]

W ostatnim spotkaniu 4. Kolejki PGE Ekstraligi napędzone czwartkowym pierwszym zwycięstwem Cellfast Wilki Krosno podejmą u siebie borykający się z problemami ZOOleszcz GKM Grudziądz.

Niedzielny żużel w telewizji. Gdzie transmisje?

Drużyna beniaminka najlepszej żużlowej ligi świata świetnie sobie poradziła w inauguracyjnym sezon w Krośnie meczu przeciwko For Nature Solutions Apatorowi Toruń, krośnianie zdołali uzyskać aż dziesięć punktów przewagi nad Aniołami, a w spotkaniu nie zawiodły największe gwiazdy drużyny: Krzysztof Kasprzak (11 pkt), Jason Doyle (12 pkt). Dla tego pierwszego mecz przeciwko GKM-owi będzie w pewnym sensie czymś specjalnym, w zimowej przerwie Kasprzak w dość nieciekawych relacjach rozstał się z byłym pracodawcą, a w klubie przekonywali że były indywidualny wicemistrz świata najlepsze lata sportowej kariery ma już za sobą i jego odejście nie jest dużym ciosem dla drużyny.

Z kolei ekipa prowadzona przez Janusza Ślączke początku tego sezonu z pewnością nie zaliczy do udanych. Pierwsze spotkanie z osłabionym brakiem Kacpra Woryny, Tauron Włókniarzem Częstochowa to wyszarpany remis 45:45, następnie wysoka porażka w Gorzowie 51:39 a na koniec bolesna porażka u siebie z Fogo Unią Leszno 40:50. Takie wyniki powodowały sporo roszad w składzie, a w ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że nowego klubu może sobie szukać Norbert Krakowiak.

Przechodząc jednak na spotkanie w Krośnie, to zaskoczeniem może być brak w awizowanym w składzie Mateusza Szczepaniaka, który na owalu przy Legionów spędził dwa ostatnie sezony. W jego miejsce zobaczymy powracającego do ścigania Wadima Tarasienko, Rosjanin z polskim obywatelstwem zdał egzamin „Ż” i w ostatnich dniach oficjalnie został zawodnikiem GKM-u Grudziądz a sam zawodnik również posiada doświadczenie związane z torem w Krośnie, gdyż reprezentował barwy tego klubu w 2020 roku. Początek niedzielnego spotkania planowany jest na godzinę 19:15.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno:
9. Vaclav Milik
10. Krzysztof Kasprzak
11. Mateusz Świdnicki
12. Jason Doyle
13. Andrzej Lebiediew
14. Krzysztof Sadurski
15. Denis Zieliński

ZOOleszcz GKM Grudziądz:
1. Gleb Czugunow
2. Max Fricke
3. Wadim Tarasienko
4. Frederik Jakobsen
5. Nicki Pedersen
6. Kacper Pludra
7. Kacper Łobodziński

fot. Emilia Hamerska – Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×