Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Koniec z legendarną kolorystyką kevlarów. Były prezes nie pozostawia wątpliwości

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Koniec z legendarną kolorystyką kevlarów. Były prezes nie pozostawia wątpliwości

W sezonie 2024 dojdzie do bardzo istotnej zmiany w ebut.pl Stali Gorzów. Żużlowcy tej ekipy nie będą już ścigali się w klasycznych żółto-niebieskich kombinezonach, z którymi są przez niektórych kibiców kojarzeni praktycznie od zawsze.

Prezes Sadowski uchylił już rąbka tajemnicy kilka dni temu w rozmowie z Gazetą Lubuską. Powiedział on wówczas, że na stadionie jest na tyle dużo żółtego, że można go nieco „zabrać” z odzieży sportowej. Teraz słowa te potwierdził były sternik gorzowskiego klubu, Ireneusz Maciej Zmora.

Od 16 lat kevlary Stali Gorzów zawsze były żółto-niebieskie. W tym sezonie tak nie będzie. Klub żegna się z tą tradycją. Nie my pierwsi i zapewne nie ostatni – napisał Ireneusz Maciej Zmora w poście na Facebooku.

Jeśli chodzi o kevlary, wśród klubów PGE Ekstraligi są zarówno „liberalne”, jak i „konserwatywne” kluby. Dla przykładu – największy rywal Stali, a więc zielonogórski Falubaz jeździł już w przeróżnych kolorach – i w czarnym i w białym, które znacznie odbiegały od barw klubowych. Z kolei w Częstochowie niezmiennie trzymają się biało-zielonej kolorystyki, która jest zgodna z barwami drużyny. Gorzów zaliczał się do tej pory do grupy z częstochowianami, jednak teraz ulegnie to zmianie. Prezentacja nowych strojów ma się odbyć na początku marca.

20230630 DSC06948
Fot. Kazimierz Kożuch
352473152 10227269603380185 1112078177411236952 n 1
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *