Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Koniec Woelberta w Gnieźnie! Fajfer komentuje decyzję

Żużel. Koniec Woelberta w Gnieźnie! Fajfer komentuje decyzję
Fot. Roman Biliński

Autor: Redakcja

Żużel. Koniec Woelberta w Gnieźnie! Fajfer komentuje decyzję

Ultrapur Start Gniezno pokonał w sobotę Polonię Piła wynikiem 49:41, umacniając swoją pozycję lidera Krajowej Ligi Żużlowej z 14 punktami. Mecz dla gnieźnian nie był łatwy, musieli odrabiać straty, a w pewnym momencie przewaga gości wynosiła sześć punktów. Ostatecznie udało się jednak odnieść zwycięstwo.

Trener Tomasz Fajfer wyraził swoje rozczarowanie występem Kevina Woelberta, który prawdopodobnie nie dostanie już kolejnej szansy w tym sezonie. Mimo przewidywań, że mecz będzie łatwy, Polonia Piła postawiła twarde warunki. Po pierwszej serii startów goście prowadzili dwoma punktami, utrzymując przewagę aż do dziesiątego biegu. W jedenastym biegu Mathias Pollestad i Adam Ellis wygrali podwójnie, co postawiło Start w trudnej sytuacji.

Znany toromistrz zasłabł na torze w Krośnie

Gospodarze jednak pokazali charakter. – Zaczęliśmy gorzej niż poprzednie mecze i cały czas musieliśmy gonić. Dopiero końcówka pokazała, że chłopaki mają charakter i przechyliliśmy szalę na swoją stronę – powiedział trener Tomasz Fajfer w rozmowie z telewizją klubową.

Bohaterami meczu zostali Kevin Fajfer i Sam Masters. Fajfer zdobył komplet punktów z bonusami, a Masters tylko raz ustąpił Wiktorowi Trofimowowi. – Muszę podziękować Kevinowi i Samowi, że pociągnęli ten wynik, bo bez ich dobrej jazdy byłoby dzisiaj słabo – dodał Tomasz Fajfer.

Trener nie krył rozczarowania postawą Kevina Woelberta, który w dwóch startach nie zdobył żadnego punktu. – Kevin Woelbert dostał drugą szansę, nie wykorzystał jej i sądzę, że tutaj już nie ma co sobie głowy zawracać, przynajmniej na Gniezno, także wszystko się wyjaśniło – powiedział Fajfer. Niemiec piąty raz wystąpił w składzie Startu, ale jego średnia punktowa nie imponuje, wynosząc 1,25 punktu na bieg. Na domowym torze w pięciu biegach zdobył tylko jeden punkt. Coraz głośniej mówi się, że wkrótce szansę otrzyma Kyle Howarth.

lider Startu
Fot. Jakub Malec
żużel
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *