Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Żużel. Kolejna sprawa związana z testami antydopingowymi na Wyspach! Dwóch zawodników z pozytywnymi wynikami!

doping
Fot. Richie Worrall/Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kolejna sprawa związana z testami antydopingowymi na Wyspach! Dwóch zawodników z pozytywnymi wynikami!

We wtorek odbył się mecz drugiej ligi angielskiej, w którym Plymouth Gladiators mierzyli się z Berwick Bandits. Nie obyło się bez kontrowersji, gdyż w spotkaniu nie mogli uczestniczyć Richie Worall i Steve Boxall. Powodem całej sytuacji okazały się być testy antydopingowe.

Przed wtorkowym spotkaniem do rutynowych testów wytypowani zostali czterej zawodnicy. Jak się okazało, Worall i Boxall uzyskali pozytywne wyniki i zostali wykluczeni z uczestnictwa w zawodach, a kluby mogły korzystać z zastępstwa zawodnika za sprawców całego zamieszanie. Teraz próbki zostały wysłane do laboratorium, gdzie zostaną szczegółowo przebadane i po tym dopiero poznamy, jaki los czeka żużlowców, a jak na razie pozostaną oni zawieszeni do czasu otrzymania odpowiedzi ze szczegółowego badania.

Sytuacja Woralla i Boxalla jest już kolejną w ostatnim czasie na Wyspach, która związana jest z testami antydopingowymi. Wcześniej zawieszony został Nick Morris, który w lipcu odmówił poddania się sprawdzeniu, za co otrzymał karę 2 lat zawieszenia.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *