Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Żużel. Słaby Max Fricke! Rohan Tungate zgarnia złoto w Indywidualnych Mistrzostwach Australii. Brąz dla Holdera

Żużel
Fot. Rohan Tungate/Facebook

Autor: Redakcja

Żużel. Słaby Max Fricke! Rohan Tungate zgarnia złoto w Indywidualnych Mistrzostwach Australii. Brąz dla Holdera

Dzisiaj odbyła się ostatnia runda Indywidualnych Mistrzostw Australii. Kibice byli świadkami rywalizacji o tytuł pomiędzy dwoma zawodnikami: Maxem Fricke i Rohanem Tungatem. Ostatecznie to zawodnik rybnickiego ROW-u sięgnął po złoto w całym czempionacie.

Początek zawodów to duża niespodzianka, bo już w pierwszym biegu na prowadzeniu jechał Jaimon Lidsey, który upadł sam nieatakowany przez nikogo na drugim okrążeniu pierwszego wyścigu i tym samy już na sam start utrudnił sobie rywalizacje. W kolejnym starcie mieliśmy starcie dwóch pretendentów do złota, czyli Maxa Fricke i Rohana Tungatea, którzy jechali od startu do drugiego okrążenia w kontakcie, gdzie na pierwszym łuku drugiego okrążenia upadł Max Fricke.

W powtórce bez Maxa Fricka pewnie wygrywa Rohan Tungate. W kolejnym trzecim wyścigu zawodów mieliśmy kolejny upadek, ale tym razem po starcie na wejściu w pierwszy łuk upada Ryan Douglas. W drugiej odsłonie po słabszym starcie Douglasa wygrał Jack Holder.

415157684 354548940654553 1958235358280015255 n e1705145528226

W drugiej serii startów na otwarcie w 5 wyścigu notujemy kolejny upadek w pierwszym łuku Douglasa i Turnera. W powtórzonym pełnym składzie wygrywa pewnie Chris Holder przy kolejnej słabszej postawie Maxa Fricka. W kolejnych wyścigach to kolejne wygrane dzisiejszych faworytów, czyli Brady Kurtza, Jacka Holdera i Tungate’a. Po drugiej serii niepokonani z 6. pkt na koncie Kurtz, Tungate i Jack Hodler.

Trzeci seria startów to kolejny pokaz siły faworytów, Max Fricke dowiózł kolejną jedynkę i jego losy są w trudnej sytuacji i na chwilę obecną na koncie tylko 2 pkt. Najważniejsze wydarzenie odbyło się w 12 biegu, w którym spotkali się Chris Holder i Rohan Tungate, który wygrał przed byłym Mistrzem Świata i umocnił się na prowadzeniu i tym sposobem w klasyfikacji już wyprzedził Maxa Fricke’a w Indywidualnych Mistrzostwach Australii.

W 13 biegu spotkali się najlepsi tego dnia zawodnicy według punktacji zawodów a najlepszym okazał się Rohan Tungate, który od początku pewnie zmierza po tytuł Indywidualnego Mistrza Australii. W ostatnim wyścigu zawodów Max Fricke stał pod ścianą i tylko wygrana dawała mu szanse wejścia do półfinałów a za rywala miał Brady Kurtza, który prezentował bardzo dobrą formę dotychczas w zawodach, po dobrym starcie Fricke’a objął on prowadzenie i nie oddał do końca wyścigu.

Pierwszy półfinał to prawdziwa obsada niejednego wielkiego turnieju! Bracia Holdery plus Rohan Tungate i Max Fricke, gdzie górą był Jack Holder i Rohan Tungate, a w drugim półfinale siłę pokazał Jaimon Lidsey przed Brady Kurtzem. W finale najlepszy okazał się Kurtz przed Rohan Tungatem i Jaimonem Lidseyem. W dodatkowym biegu o brąz zmierzyli się Lidsey z Holderem, a rywalizację wygrał Jack Holder, zgarniając miejsce na podium całego cyklu.

Zrzut ekranu 3 e1705145567924

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *