Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Kapitan Wybrzeża doceniony. Duńczyk zwyciężył w Plebiscycie

Żużel
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Kapitan Wybrzeża doceniony. Duńczyk zwyciężył w Plebiscycie

Nicolai Klindt świetnie prezentował się w minionym sezonie na ligowych torach. Kapitan Energa Wybrzeża Gdańsk za swoje świetne występy został doceniony, wygrywając Plebiscyt Trojmiasto.pl na Najlepszego Ligowca Roku w Trójmieście.

Klindt w 2023 roku w rozgrywkach jeszcze wtedy 1. Ligi Żużlowej wykręcił średnią na poziomie 2,110. Był on zdecydowanym liderem swojej drużyny, która swój sezon zakończyła porażką w dwumeczu ćwierćfinałowym ze zdecydowanym dominatorem rozgrywek Falubazem Zielona Góra. Jego dyspozycja przełożyła się na wygraną w Plebiscycie.

Duńczyk w finale rywalizował z sześcioma innymi sportowcami z różnych dyscyplin takich jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, rugby i piłka ręczna. Portal pod uwagę wziął prawie 11 tysięcy głosów. Ostatecznie zwyciężył żużlowiec z przewagą blisko dwóch tysięcy punktów. Kapitan Wybrzeża nagrodę otrzyma podczas inauguracji sezonu na Stadionie Wybrzeża 14 kwietnia.

W nadchodzącym sezonie Energa Wybrzeże Gdańsk z Nicolaiem Klindtem w składzie będzie rywalizować w Metalkas 2. Ekstralidze. W pierwszym spotkaniu zmierzą się oni ze spadkowiczem z elity, zespołem Wilków Krosno. Plany gdańszczanie mają bardzo ambitne, a jak zaprezentują się w rozgrywkach? Przekonamy się w trakcie sezonu.

349663028 154668937470560 2389541565073655021 n
Fot. Sandra Rejzner
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *