Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Kacper Pludra się przełamał. To bieg z jego udziałem był kluczowy

Kacper Pludra
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Kacper Pludra się przełamał. To bieg z jego udziałem był kluczowy

Kacper Pludra nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Wielu już go skreśliło i stwierdziło, że GKM musi jechać z „dziurą w składzie”. Tymczasem zawodnik U24 był kluczem do niedzielnego zwycięstwa z KS Apatorem Toruń. Nie zdobył wielu punktów, ale w jednym biegu wykonał kluczową pracę.

Zawodnik, który wchodzi w tym roku w wiek seniora, zdobył w starciu z toruńskim Apatorem sześć punktów oraz jeden bonus w sześciu startach. Jak łatwo można obliczyć, daje to nieco ponad jeden punkt zdobyty na wyścig. Nie jest to statystyka zwalająca z nóg. Dodatkowo żużlowiec dwa razy upadał w pierwszym łuku w swoim pierwszym starcie, a za drugim razem został słusznie wykluczony. Wydawało się, że to będzie kolejny słaby mecz Pludry.

Wychowanek Unii Leszno w dalszej części spotkania jechał jednak bardzo ambitnie i walnie przyczynił się końcowego sukcesu drużyny w biegu jedenastym. W nim do spółki z Maxem Frickiem wygrał start i kapitalnie rozegrał pierwszy łuk, zostawiając za swoimi plecami Patryka Dudka i Pawła Przedpełskiego. Ponadto był w stanie obronić drugą pozycję przed „Duzersem” i dowieźć do mety zwycięstwo 5:1. Był to przełomowy moment meczu, ponieważ wówczas grudziądzanie zbliżyli się do gości na jedno „oczko”. Pozostawienie w pokonanym polu Patryka Dudka i dobrze wówczas punktujące Przedpełskiego było nie lada sukcesem. Ostatecznie GKM wygrał spotkanie 47:42.

Aktualnie Pludra zajmuje odległą, 57. pozycję w rankingu zawodników pod względem indywidualnym. Zdobywa średnio 0,688 punktu na bieg i jest najgorszym seniorem w lidze. Być może pozytywny występ w Derbach Kujaw i Pomorza pozwoli mu rozwinąć skrzydła.

Pludra
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
444204883 1072217324512097 9209772189085818271 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *