Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Jest najbardziej doświadczony, ale obok niego są utalentowani zawodnicy. Formacja młodzieżowa GKM-u robi wrażenie

żużel
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Jest najbardziej doświadczony, ale obok niego są utalentowani zawodnicy. Formacja młodzieżowa GKM-u robi wrażenie

Kacper Łobodziński przejmie po Kacprze Pludrze pałeczkę lidera formacji młodzieżowej GKM-u Grudziądz przed sezonem 2024 – tak przynajmniej wydaje się na papierze. Jest on bowiem zdecydowanie najbardziej doświadczonym juniorem „Gołębi”. Będący w kadrze Kevin Małkiewicz oraz Jan Przanowski to jednak niezwykle utalentowani zawodnicy.

Problemy z formą. Żużel nie był ważniejszy od szkoły

Kacper Łobodziński zaliczył spory progres w ostatnich latach. Nawet na przestrzeni sezonu 2023 widać było, że jego wyniki uległy znaczącej poprawie. Sam żużlowiec tłumaczy, że to efekt tego, że kończył on w zeszłym roku szkołę i bardzo mu zależało, żeby na drodze edukacyjnej wszystko poszło, tak jak należy. Żużel chwilowo stracił pozycję bezwarunkowego priorytetu.

– Początek sezonu nie był najlepszy. Złożyło się na to dużo rzeczy. Miałem też jeszcze do dokończenia szkołę i na tym bardzo mi zależało, więc gdzieś ta głowa nie współpracowała. Kiedy to się skończyło, po dużej pracy w teamie, burzy mózgów przyszedł ten lepszy okres, więc myślę, że kluczem do sukcesu była ta „czysta” głowa – mówi Łobodziński w rozmowie z klubowymi mediami.

Lider formacji młodzieżowej

Wraz z końcem sezonu 2023 wiek młodzieżowca skończył Kacper Pludra. Wychowanek Unii Leszno pozostaje w Grudziądzu, jednak jego rolą będzie już jazda jako senior, a konkretnie senior do lat 24. Łobodziński zatem powinien naturalnie przejąć pałeczkę lidera duetu młodzieżowego w klubie.

Zawodnik uważa, że jego doświadczenie pozwoli mu na udzielenie niezbędnej pomocy Kevinowi Małkiewiczowi czy Janowi Przanowskiemu, jednak w pierwszej kolejności musi on skupić się na sobie i na swoich współpracownikach w parku maszyn. Nikt bowiem miejsca w składzie za darmo mu nie da. W Grudziądzu nie będą się bać postawić na młodych i niezwykle utalentowanych Małkiewicza oraz Przanowskiego, kiedy doświadczony Łobodziński będzie sobie gorzej radził.

Będziemy starać się z Kevinem i Jankiem podtrzymać poziom i też go podnieść. Kacper (Pludra – dop. red.) był do tej pory dużo bardziej ode mnie doświadczony, więc to on służył mi pomocą. Teraz ja będę mógł służyć pomocą młodszym kolegom, ale myślę, że nie ma to znaczenia. Zawsze staram się dawać z siebie wszystko i przede wszystkim skupiać się na sobie i swoim teamie.

gkm motor
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
Lobodzinski pludra
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *