Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Jeden z niższych budżetów i stabilizacja klubu KS Apator Toruń

Żużel
Fot. Przemysław Termiński/facebook

Autor: Redakcja

Żużel. Jeden z niższych budżetów i stabilizacja klubu KS Apator Toruń

Przyszłoroczny budżet Apatora to temat, który budzi wiele dyskusji i spekulacji. Wiele wskazuje na to, że może on przekroczyć granicę 20 milionów złotych – „Żadna plotka, czy tajemnica. Zresztą to będzie jeden z niższych budżetów klubowych w Ekstralidze.” – mówi Przemysław Termiński dla Tygodnika Żużlowego.

Apator Toruń: Wyzwania z budżetem na tle Ekstraligi

Według szacunków, koszty Apatora Toruń mogą sięgnąć około 22 milionów złotych, co stawiałoby klub w pozycji próbującej osiągnąć równie solidne przychody. Mimo że brakuje jeszcze pewnej kwoty, klub nieustannie poszukuje możliwości pozyskania środków i prowadzi rozmowy w tej sprawie. Warto zauważyć, że w Ekstralidze są kluby dysponujące znacznie większym budżetem, co sprawia, że te 22 miliony nie są żadnym spektakularnym osiągnięciem, lecz dość normalnym budżetem w lidze.

Ja szacuję, że po stronie kosztów będziemy mieć około 22 milionów złotych. I teraz spróbujemy zbudował przychody na tym samym poziomie. Jeszcze nam trochę brakuje, ale cały czas szukamy i rozmawiamy. Na pewno są kluby w Ekstralidze, które będę mieć znacznie większy budżet niż my. Dlatego te nasze 22 miliony to nie jest żadna sensacja, tylko jeden z niższych budżetów w lidze. – wspomina właściciel Apatora

Apator Toruń: Szukając Partnerów

Władze miasta Torunia aktywnie wspierają finansowanie klubu, jednakże mają swoje limity i inne priorytety wydatkowe. Władze nie czekają biernie, licząc tylko na wsparcie z samorządu, lecz aktywnie poszukujemy kolejnych sponsorów. Rozważają możliwość wsparcia ze strony Urzędu Marszałkowskiego czy większych spółek, ciągle pracując nad znalezieniem odpowiednich rozwiązań.

Władze Torunia mocno się angażują w finansowanie klubu, natomiast też mają swoje ograniczenia i inne wydatki. Też wyżej niż mogą nie podskoczą, dlatego doceniamy pomoc jaką dostajemy i nie czekamy z założonymi rękami, licząc tylko na wsparcie z samorządu. Potrzebujemy wsparcia kolejnych sponsorów. Może Urzędu Marszałkowskiego? Może kilka większych spółek? Pracujemy nad tym cały czas, żeby znaleźć rozwiązania.

Apator Toruń: Stabilizacja po porozumieniu z miastem

Jeszcze nie tak dawno mówiło się, że właściciel KS Apator Toruń chciałby sprzedać klub. Obecnie, po osiągnięciu porozumienia z miastem, nie ma powodu, aby rozważać sprzedaż klubu czy rezygnację. To, że nie ma aktualnie dyskusji na temat sprzedaży, nie oznacza, że sytuacja w świecie sportu i biznesu nie może się zmienić. Zawsze istnieje możliwość, że pojawi się korzystna oferta, która skłoni do ponownych rozmów i analizy.

Nie. Na ten moment kiedy porozumieliśmy się z miastem, nie mam powodu, żeby myśleć o sprzedawaniu klubu i rezygnacji. Na ten moment nie ma tematu sprzedaży klubu, choć wiadomo jak to jest w sporcie i biznesie. Nigdy nie można mówić nigdy, bo nie wiadomo co przyniesie każdy kolejny dzień. Przecież jak będzie dobra oferta, to zawsze można usiąść do stołu i wrócić do rozmów. – tłumaczył Przemysław Termiński w rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym.

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
Żużel
fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *