Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Jeden z głównych sponsorów Motoru Lublin zmienia strategię. Zakręcą kurek z pieniędzmi?

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Jeden z głównych sponsorów Motoru Lublin zmienia strategię. Zakręcą kurek z pieniędzmi?

Orlen Oil Motor Lublin może liczyć na ogromne wsparcie finansowe płynące ze spółek Skarbu Państwa. Aktualni drużynowi mistrzowie Polski na żużlu są bez dwóch zdań najbogatszym klubem w dyscyplinie. Okazuje się jednak, że jeden z głównych sponsorów znacznie zmienia swoją strategię dotyczącą sponsoringu, w związku z czym pieniędzy może być w najbliższej przyszłości mniej.

Chodzi o firmę Lubelski Węgiel Bogdanka. Zarząd górniczej spółki podjął decyzję o wycofaniu się z kilku projektów sponsoringowych, dowiadujemy się z wnp.pl/gornictwo.

– Trudne otoczenie rynkowe, presja, pod jaką działa górnictwo, konieczność optymalizacji kosztów i koncentracji na podstawowej działalności spółki, spowodowało potrzebę rewizji dotychczasowych wydatków marketingowych w Lubelskim Węglu Bogdanka — wskazuje spółka.

Lubelski Węgiel Bogdanka jest od lat jednym z najważniejszych sponsorów żużlowego Motoru Lublin. Nikt nie wyobraża sobie, by współpraca ta miała zakończyć się w najbliższej przyszłości. Niemniej jednak w przyszłości warunki sponsoringu mogą ulec zmianie, jeśli firma w dalszym ciągu będzie chciała zmieniać swoją strategię dotyczącą sponsoringu. Póki co jednak Orlen Oil Motor Lublin nie musi się obawiać.’

Rozumiemy, że nasza decyzja wpływa na społeczności lokalne oraz organizacje, które korzystały z naszego wsparcia. Nasze działanie ma na celu lepsze dopasowanie aktywności sponsoringowych do długofalowego celu biznesowego Spółki, zgodnego z priorytetami finansowymi i operacyjnymi. Mamy poczucie, że większość projektów zrealizowało nasze cele, wspólnie wyznaczone z Partneram — powiedział Marcin Kujawiak, kierownik działu komunikacji i promocji w Lubelskim Węglu „Bogdanka” S.A., cytowany przez oficjalną stronę.

Tabela PGE Ekstraliga
Fot. Kazimierz Kożuch
Żużel na żywo
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×