Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Jakie szanse ma Zmarzlik na zwycięstwo w Plebiscycie? Głosowanie się kończy

żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Jakie szanse ma Zmarzlik na zwycięstwo w Plebiscycie? Głosowanie się kończy

Bartosz Zmarzlik jest co roku przedstawicielem całego środowiska żużlowego w legendarnym Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Sportowca Roku w Polsce. Nie inaczej jest teraz. Poszczególną klasyfikację stworzoną na podstawie głosowania kibiców już 6 stycznie podczas Gali Mistrzów Sportu.

Zmarzlik faworytem?

Czterokrotny mistrz świata na żużlu od lat jest w czołówce Plebiscytu Przeglądu Sportowego. W 2019 roku, gdy sięgał po swoje pierwsze złoto w cyklu Speedway Grand Prix, wygrał nawet ten prestiżowy konkurs. Co roku znajduje się w gronie faworytów do zwycięstwa, a przynajmniej do zajęcie miejsca na podium. W Plebiscycie za rok 2023 największych konkurentów ma w osobach Igi Świątek (tenis) oraz Aleksandra Śliwki (siatkówka). Według bukmacherów to młoda tenisistka ma zdecydowanie największe szanse na końcowy triumf. Zmarzlik może jednak liczyć na drugie miejsce na podium.

PGE Ekstraliga zachęca do głosowania

Do 5 stycznia do godziny 12:00 każdy może oddać głos na jego zdaniem najlepszego sportowca roku w Polsce na stronach Przeglądu Sportowego oraz Polsatu Sport. Potem możliwe będzie jeszcze głosowanie sms-owe, które zamknięte zostanie już podczas trwania uroczystej gali.

Do głosowania na najlepszego polskiego żużlowca zachęca między innymi oficjalny profil PGE Ekstraligi. Co roku zresztą całe środowisko żużlowe mobilizuje się i oddaje swoje głosy na wychowanka Stali Gorzów. Z reguły jest on bowiem jedynym przedstawicielem „czarnego sportu” na liście nominowanych.

Uroczysta gala, podczas której poznamy czołową dziesiątkę Plebiscytu PS odbędzie się już w sobotę, 6 stycznia. Początek zaplanowany jest na godzinę 20:00, a transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat.

Bartek
Fot. Jakub Malec
Zmarzlly
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *