Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. GP w Warszawie – czy Polak w końcu wygra na Stadionie Narodowym? [ZAPOWIEDŹ]

żużel warszawie
Fot. SGPNarodowy/facebook.com

Autor: Edyta Wojdeł

Żużel. GP w Warszawie – czy Polak w końcu wygra na Stadionie Narodowym? [ZAPOWIEDŹ]

Kolejna runda cyklu Speedway Grand Prix przed nami. Kontynuujemy walkę o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu. W sezonie 2023 rywalizacja odbywa się na przestrzeni dziesięciu rund. Druga z nich już dzisiaj w naszej rodzimej Warszawie. Jak zmieni się układ klasyfikacji generalnej cyklu SGP?

Żużel. Plutowski najlepszy na mini torze w Częstochowie – wyniki 2. rundy Pucharu Ekstraligi 85-140cc

Pierwsza runda zmagań Speedway Grand Prix 2023 w Chorwacji należała do Bartosz Zmarzlika, Roberta Lamberta oraz Fredrika Lindgrena, a tuż za podium z czternastoma punktami uplasował się Jason Doyle. Z godnie z przypuszczeniami wielu, tegoroczny debiutant zmagań o tytuł Mistrza Globu, nie zaprezentował swoją jazdą nic nadzwyczajnego i pierwszą serię zmagań zakończył jako ostatni wśród stałych uczestników, jedynie z dwoma punktami.

Po zawodach w Donji Kraljevec nadszedł czas na polską inaugurację żużlowych zmagań o tytuł Mistrza Świata. Pierwsze zmagania na naszej rodzimej ziemi obędą się nie gdzie indziej, jak na Stadionie Narodowym podczas GP Warszawy. Jak doskonale wiadomo wszystkim fanom czarnego sportu, przygotowywany tam tor należy do sztucznych i jednodniowych, a co za tym idzie, z reguły jest on zagadką dla znacznej części uczestników.

W ubiegłym sezonie owal przygotowany na Narodowym nie zapewnił co prawda zbyt wiele emocjonującej walki pomiędzy żużlowcami. Opinie na jego temat, również pozostawiały sporo do życzenia, chociaż niezgorsza czuli się tam Brytyjczycy. Natomiast Max Fricke, jako jedyny pierwszoligowiec w stawce, odnotował tam swoje pierwsze i zarazem jedyne zwycięstwo 2022 roku. Czy w tym roku będziemy mogli liczyć na lepsze żużlowe emocje?

Forma znacznej większości stawki tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix, pozostaje w znacznej mierze nadal dość dużą zagadką. Nie licząc dominującego Bartosza Zmarzlika, nasi rodzimi reprezentanci również mają nad czym pracować, jeśli chcą zacząć liczyć się w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na Żużlu. Zarówno bowiem Patryk Dudek, jak i Maciej Janowski nie zaszaleli podczas pierwszej rundy SGP pod względem zdobyczy punktowych, plasując się kolejno na 11 i 14 pozycji.

Podczas Speedway Grand Prix w Warszawie do naszych pobratymców dołączy kolejny biało-czerwony reprezentant, Barłomiej Kowalski, który zastąpi Dominika Kuberę, który na tę rundę otrzymał tak zwaną Dziką Kartę. Niestety „Domin” doznał kontuzji po upadku na treningu. Stawkę natomiast uzupełnią znani nam doskonale młodzieżowcy Wiktor Przyjemski z Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz ściągnięty do Warszawy w ostatniej chwili Kacper Pludra.

Wszystkich fanów czarnego sportu serdecznie zapraszamy na 2. rundę cyklu FIM Speedway Grand Prix na Stadion Narodowy w Warszawie, bądź też przed ekrany telewizorów na antenę TTV i do Eurosport Extra w Playerze. Początek transmisji o godzinie 18:35, początek zawodów o godzinie 19:00. Nie tradycyjnie, ponieważ dzień wcześniej tym razem, odbyły się kwalifikacje do dzisiejszych zawodów, które sympatycy żużla mogli śledzić na kanale Eurosport 1.

Klasyfikacja generalna po 1. rundzie:

#95 Bartosz Zmarzlik (Polska) 20 pkt
#505 Robert Lambert (Wielka Brytania) 18 pkt
#66 Fredrik Lindgren (Szwecja) 16 pkt
#69 Jason Doyle (Australia) 14 pkt
#108 Tai Woffinden (Wielka Brytania) 12 pkt
#155 Mikkel Michelsen (Dania) 11 pkt
#99 Daniel Bewley (Wielka Brytania) 10 pkt
#54 Martin Vaculik (Słowacja) 9 pkt
#25 Jack Holder (Australia) 8 pkt
#46 Max Fricke (Australia) 7 pkt
#692 Patryk Dudek (Polska) 6 pkt
#105 Anders Thomsen (Dania) 5 pkt
#30 Leon Madsen (Dania) 4 pkt
#71 Maciej Janowski (Polska) 3 pkt
#233 Kim Nilsson (Szwecja) 2 pkt

Dzika Karta:
Bartłomiej Kowalski (Polska) #16

Rezerwowi:
Wiktor Przyjemski (Polska) #17
Kacper Pludra (Polska) #18

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

fot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *