Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Gnieźnianie zapewnią sobie awans do finału 2. Ligi Żużlowej? Ultrapur Start Gniezno – OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Gnieźnianie zapewnią sobie awans do finału 2. Ligi Żużlowej? Ultrapur Start Gniezno – OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę odbędzie się rewanżowe spotkanie półfinałowe 2. Ligi Żużlowej, które wyłoni jednego z dwóch finalistów całych rozgrywek. Ultrapur Start Gniezno podejmie u siebie zespół OK Bedmet Kolejarza Opole.

Poprzednie starcie obu zespołów przyniosło ogrom emocji, gdyż jego losy ważyły się do samego końca spotkania. Ostatecznie to zespół z Gniezna mógł cieszyć się ze zwycięstwa 46 do 44 na trudnym terenie w Opolu, co stawia ich w roli faworytów. Teraz przed gnieźnianami pozostaje tylko przypieczętować awans do wielkiego finału na własnym torze i skupić się już na walce o promocję do 1. Ligi Żużlowej. Opolanie zaś z pewnością będą chcieli sprawić niemałą niespodziankę, jaką byłoby ewentualne zwycięstwo i wywalczenie finału przez zawodników Kolejarza Opole. Do samego spotkania podejdą jednak w roli skazywanej na porażkę drużyny i raczej ciężko będzie im wywalczyć potrzebny do awansu korzystny wynik.

W składzie drużyny gości będziemy mogli obserwować jednego z najlepszych zawodników w tegorocznych rozgrywkach 2. Ligi, Oskara Polisa. Oprócz niego w składzie opolan zobaczyć będziemy mogli takich zawodników, jak Adam Ellis, czy Robert Chmiel. Trzech żużlowców z Opola: Emil Breum, Esben Hjerrlid oraz Nazar Parnitskyi w piątek brało udział w ostatnich zawodach z cyklu SGP2.

Dodatkowo Ukrainiec wypożyczony z Fogo Unii Leszno w tamtych zawodach zaliczył nieprzyjemnie wyglądającą kraksę i jego występ w sobotnim spotkaniu stoi pod sporym znakiem zapytania. Jego brak na pewno będzie osłabieniem dla zespołu z Opola. Dodatkowo nie wiemy, kto pojawi się w składzie Kolejarza pod numerem pierwszym, czy będzie to Filip Hjelmland, czy Mathias Thoernblom, przekonamy się przed sobotnim spotkaniem.

Gospodarze tego spotkania, drużyna Ultrapur Startu Gniezno, pojedzie w najlepszym możliwym składzie. Trener gnieźnian postanowił zmienić jedno ogniwo w swojej ekipie. W miejsce Kacpra Gomólskiego, który w Opolu nie zaprezentował się najlepiej, pojedzie doświadczony Zbigniew Suchecki. Będą mogli liczyć również na swojego lidera, Sama Mastersa, a także Tima Sorensena, czyli tych, którzy w poprzednim półfinale zaprezentowali się najlepiej.

Oprócz nich mocnym punktem swojej drużyny powinien być junior, Casper Henriksson. Szwed w odbywających się dzień wcześniej zawodach cyklu SGP2, pojechał fenomenalnie i stanął na podium. Na torze w Gnieźnie powinien on zatem utrzymać równą wysoką dyspozycję. Lepiej niż w Opolu powinien pojechać drugi z Australijczyków Josh Pickering, który w poprzednim spotkaniu zdobył zaledwie 5 „oczek”. Teraz przed własną publicznością będzie mógł liczyć na dużo większą zdobycz punktową.

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole

NrZawodnik
1.
2.Robert Chmiel
3.Adam Ellis
4.Emil Breum
5.Oskar Polis
6.Nazar Parnitskyi
7.Piotr Świercz
8.Esben Hjerrlid

Ultrapur Start Gniezno

NrZawodnik
9.Hubert Łęgowik
10.Tim Soerensen
11.Sam Masters
12.Zbigniew Suchecki
13.Josh Pickering
14.Casper Henriksson
15.Mikołaj Czapla
16.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *