Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Dysproporcje finansowe pomiędzy PGE Ekstraligą a niższymi ligami „Mi się wydaje, że to są bardzo duże”

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Dysproporcje finansowe pomiędzy PGE Ekstraligą a niższymi ligami „Mi się wydaje, że to są bardzo duże”

W Polsce poziomy rozgrywkowe nie różnią się tylko poziomem sportowym, lecz oczywiście również wynagrodzeniem dla zawodników. Największe jest ono w PGE Ekstralidze, gdzie zarabia się o wiele lepiej niż w ligach niżej. O tych dysproporcjach opowiedział Oskar Fajfer w podcaście Jacka Dreczki „Mówi się Żużel”.

Większe zarobki, ale większe wydatki

Wiele w środowisku żużlowym mówi się właśnie o tym, jak duże dysproporcje finansowe są pomiędzy poszczególnymi poziomami rozgrywkowymi. Według zawodnika gorzowskiej Stali są one ogromne. Zwrócił on jednak uwagę na ciekawą zależność. Jeżdżąc w PGE Ekstralidze, zarabia się więcej, jednak wydatki samego zawodnika również rosną względem niższych lig.

– Mi się wydaje, że to są bardzo duże, biorąc pod uwagę, że ja nie jeździłem w drugiej lidze, więc nie mam tego obrazu, natomiast wiem, jak to jest pomiędzy 1. Ligą a Ekstraligą, natomiast też idzie za tym to. Zarabiasz więcej, wydajesz więcej. W zeszłym roku w Gnieźnie wydałem bardzo dużo kasy, na tyle ile mogłem, w żużel, w sprzęt zainwestowałem, natomiast teraz widzę, jak jestem w Ekstralidze, ile teraz tej kasy się wydaje, żeby utrzymać to wszystko na dobrym poziomie. Chcesz się rozwijać to naprawdę tutaj jest studnia bez dna – mówił Oskar Fajfer w „Mówi się Żużel”.

Sport żużlowy się rozwija

Żużel w dalszym ciągu się jednak rozwija, co widać na poziomie Krajowej Ligi Żużlowej, która obecnie nie przypomina tego, co kiedyś mogliśmy zobaczyć na najniższym stopniu rozgrywek. Jak mówi Fajfer, zarobki żużlowców wzrosły.

– W żużlu nastały dobre czasy i idzie w dobrym kierunku wszystko. My zawodnicy się cieszymy, bo dyscyplina się mocno rozwija i za tym też to idzie, że nasze zarobki są większe, więc nawet w tej 2. Lidze się słyszy, że kontrakty są bardzo wysokie, więc tylko się cieszyć, że tak to wszystko funkcjonuje – wyjaśnił.

Podcastu „Mówi się Żużel” z Oskarem i Kevinem Fajferem można słuchać całkowicie za darmo na takich platformach, jak YouTube czy Spotify. Gorąco zachęcamy do przesłuchania całej rozmowy.

370381372 6802379913133320 8794343649707402653 n
Fot. Łukasz Wilk
375039061 6802376236467021 6586178979913952781 n
Fot. Łukasz Wilk

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×