Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Mecz, który odpowie na wiele pytań. Do Torunia przyjeżdża Włókniarz [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Mecz, który odpowie na wiele pytań. Do Torunia przyjeżdża Włókniarz [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielny wieczór dojdzie do hitu 8. rundy PGE Ekstraligi. Na toruńskiej Motoarenie miejscowy For Nature Solutions KS Apator podejmie Tauron Włókniarz Częstochowa. Przed sezonem obie drużyny były przez wielu ekspertów stawiane jako trzecia i czwarta siła ligi. Póki co jednak nie spełniają w pełni tych oczekiwań. Dlatego bezpośrednie spotkanie torunian z częstochowianami odpowie na tak wiele pytań.

W Świętochłowicach zawarczały motocykle. Rozpoczęły się treningi

Pierwszy mecz w Częstochowie zakończył się ośmiopunktowym zwycięstwem ówczesnych gospodarzy. Wynik mógł być wyższy, ponieważ aż dwukrotnie na początku wyścigu defektował dobrze dysponowany w swoich pierwszych biegach Maksym Drabik. Torunianie z kolei mogli sobie pluć w brody za kilka punktów straconych na ostatnim łuku częstochowskiego owalu. Mimo wszystko wynik 49:41 sprawia, że kwestia bonusa jest w pełni otwarta.

For Nature Solutions KS Apator Toruń zgromadził na swoim koncie póki co ledwie siedem punktów. To zdecydowanie poniżej oczekiwań zarówno kibiców, jak i władz klubu. Warto jednak zwrócić uwagę, że Apator ma przed sobą jeszcze dwa w teorii łatwe domowe mecze – przeciwko Fogo Unii Leszno oraz Cellfast Wilkom Krosno. Oprócz tego udadzą się jednak na dwa bardzo wymagające wyjazdy – do Wrocławia i Gorzowa. Wszystko więc wskazuje na to, że to właśnie domowy rewanż z Włókniarzem może w dużej mierze zadecydować o pozycji na koniec rundy zasadniczej. Jeśli gospodarzom nie uda się wygrać, pierwsza „czwórka” definitywnie odjedzie.

Częstochowianie są w zdecydowanie lepszej sytuacji, mając na swoim koncie jedenaście „oczek”. Co więcej, Tauron Włókniarz ma do odjechania jeszcze aż sześć spotkań. Głównym celem ekipy Lecha Kędziory powinno być przegonienie ebut.pl Stali Gorzów, a przy sprzyjających okolicznościach być może rzucenie wyzwania Platinum Motorowi Lublin. Do tego potrzebne jednak będzie coś więcej niż tylko punkt bonusowy na Motoarenie.

Drużyny z Torunia i Częstochowy mają dość wyrównane zespoły. O końcowym wyniku może zadecydować dyspozycja dnia, czy detale takie jak wykluczenia, taśmy i defekty. Języczkiem u wagi będzie rywalizacja juniorska, która zapowiada się niezwykle ciekawie. Krzysztof Lewandowski będzie miał za zadanie pokonać parę Karczewski-Kupiec. Bez tego o sukces gospodarzom będzie o wiele trudniej. Ciekawie zapowiada się również starcie dwóch czołowych młodzieżowców z sezonu 2022, a obecnie zawodników z pozycji U-24: Wiktora Lamparta oraz Jakuba Miśkowiaka.

Wisienką na torcie będą z pewnością bezpośrednie pojedynki liderów: Lamberta i Sajfutdinowa po stronie gospodarzy oraz Madsena i Michelsena po stronie Tauron Włókniarza. Każdy punkt w tej rywalizacji może zadecydować o zwycięstwie lub o punkcie bonusowym. Przed nami naprawdę spore emocje!

Awizowane składy:

Tauron Włókniarz Częstochowa

1. Leon Madsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kajetan Kupiec

For Nature Solutions KS Apator Toruń

9. Paweł Przedpełski
10. Robert Lambert
11. Patryk Dudek
12. Wiktor Lampart
13. Emil Sajfutdinow
14. Krzysztof Lewandowski
15. Mateusz Affelt

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *