Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Dla kogo trzy punkty? ROW vs. PSŻ [ZAPOWIEDŹ]

żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Dla kogo trzy punkty? ROW vs. PSŻ [ZAPOWIEDŹ]

Pora na pierwsze rewanżowe spotkanie w Metalkas 2. Ekstralidze. Do Rybnika przyjeżdża PSŻ, który swoje ostatnie spotkanie wygrał przewagą jednego punktu. Natomiast ROW zanotował ostatnio druzgocącą porażkę z Polonią Bydgoszcz. Kto okaże się na lepszy na torze w Rybniku? Kto zdobędzie punkt bonusowy? ROW czy PSŻ?

Napędzeni goście

PSŻ Poznań aktualnie zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Ostatnie dwa mecze, które były rozgrywane na poznańskim owalu, wygrały Skorpiony. Wynikiem 48:42 zakończył się mecz z Polonią, natomiast spotkanie z Rzeszowem PSŻ wygrał jednym punktem. Jednak na ostatnim wyjazdowym meczu już tak różowo nie było. 10 maja, bo wtedy miał miejsce ostatni mecz na wyjeździe, poznaniacy przegrali 35:55 z Wilkami Krosno. Jak zatem będzie na torze w Rybniku?

Wicelider musi się pozbierać

Drużyna z Rybnika na tę chwilę znajduje się na drugim miejscu w tabeli ligowej i ma 10 (tyle samo co Polonia, ale mniej małych punktów i jeden mecz odjechany mniej). Ostatnie spotkanie rybniczanie odjechali w Bydgoszczy. Gospodarze rozjechali gości i wygrali w stosunku 61:29. Za to na swoim torze ROW jest mocny. W tym sezonie nie przegrali ani jednego meczu u siebie. Czy i tym razem tak będzie?

Ich ostatnie spotkanie

Ostatni raz obie drużyny zmierzyły się w pierwszej rundzie tego sezonu, kiedy to do Poznania zawitali rybniczanie. Gospodarze dawali z siebie wszystko, jednak nie dali rady rybniczanom, którzy wygrali spotkanie 48:42. O wszystkim zadecydował ostatni bieg. Jeszcze przed nominowanymi przewaga Rybnika to były tylko dwa punkty, które zostały utrzymane po remisie w 14. wyścigu. W 15. biegu lepsi okazali się żużlowcy ROW-u, którzy zwyciężyli podwójnie. W tamtym spotkaniu świetnie pojechali Kurtz oraz Tungate. Natomiast po stronie gospodarzy dobrze zaprezentowali się Douglas, Jensen (aktualnie wypożyczony do GKM-u) i Łoktajew. Czy Skorpionom uda się odrobić 6 punktów i wyrwać komplet punktów? Czy to może gospodarze będą lepsi u siebie?

O tym wszystkim przekonamy się w sobotę 15 czerwca o 16:30. Mecz będzie można obejrzeć tylko na Canal+ Online.

INNPRO ROW Rybnik

9.Rohan Tungate
10.Brady Kurtz
11.Jakub Jamróg
12.Norick Blodorn
13.Grzegorz Walasek
14.Kacper Tkocz
15.Paweł Trzesniewski

OrzechowaOsada PSŻ Poznań

1.Matias Nielsen
2.Szymon Szlauderbach
3.Aleksandr Łoktajew
4.Lech Chlebowski
5.Ryan Douglas
6.Kacper Grzelak
7.Kacper Teska

ROW Rybnik
Fot. Arkadiusz Siwek
PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *