Żużel - Best Speedway Tv

Żużel. Diabły podejmą Motomyszy [zapowiedź] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żużel. Diabły podejmą Motomyszy [zapowiedź]

żużel

Żużel. Diabły podejmą Motomyszy [zapowiedź]

Trzy spotkania 5. kolejki 1. Ligi Żużlowej obejrzymy w niedzielne popołudnie (7 maja). Jedno z nich rozegrane zostanie w Landshut. W Bawarii Trans MF Landshut Devils zmierzy się z Enea Falubazem Zielona Góra.

Żużel w telewizji. Gdzie zobaczymy niedzielne spotkania?

Obydwa zespoły są mocno rozpędzone po ostatnich tryumfach. W piątek (5 maja), w zaległym pojedynku 2. kolejki zaplecza PGE Ekstraligi, „Diabły” pokonały na swoim terenie dość niespodziewanie Abramczyk Polonię Bydgoszcz 52:38. Teraz z pewnością będą miały chrapkę na wygraną z następnym z faworytów rozgrywek.

Zielonogórzanie z kolei, jak na razie, mają za sobą trzy rozegrane mecze, ale wszystkie zwycięskie. W żadnym wypadku nie zamierzają więc schodzić z tej ścieżki. Zdają sobie jednakże sprawę z trudnego terenu, jakim niewątpliwie jest tor w Landshut.

Najjaśniejszą postacią gospodarzy powinien być Kai Huckenbeck. Reprezentant Niemiec, jak widać po tegorocznych wynikach, prezentuje najrówniejszą formę spośród zawodników ekipy Devils. Wspierać go będzie Dimitri Berge, który już dwukrotnie mógł się pochwalić „dwucyfrówką”. Zapewne oczekiwania wzrosną względem postawy Kima Nilssona. Tym bardziej że uczestnik tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix w zwycięskim starciu z bydgoską Polonią uzbierał 12 punktów z bonusem.

Trzon drużyny z grodu Bachusa stanowić będą Rasmus Jensen oraz Rohan Tungate. Do duetu liderów zamierza dołączyć Przemysław Pawlicki. Wychowanek Unii Leszno udanie spisał się w sobotnim (6 maja) turnieju o Złoty Kask w Opolu, gdzie z 9 „oczkami” zajął szóste miejsce. W końcowej klasyfikacji zaś znalazł się przed takimi nazwiskami, jak choćby, Szymon Woźniak, Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel czy Patryk Dudek. Swoją dobrą dyspozycję na pewno będzie chciał pokazać także w meczu na ziemi niemieckiej. Marek Mróz i Tomasz Szymankiewicz liczą również na Krzysztofa Buczkowskiego.

Początek potyczki wyznaczony został na godzinę 14.00.

Reklamy

Enea Falubaz Zielona Góra:
1. Przemysław Pawlicki
2. Kacper Rychliński
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Dawid Rempała

Trans MF Landshut Devils:
9. Kai Huckenbeck
10. Martin Smolinski
11. Marius Hillebrand
12. Kim Nilsson
13. Dimitri Berge
14. Erik Bachhuber
15. Norick Bloedorn

fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×