Przejdź do treści
Aktualności/Gdzie oglądać żużel

Żużel. Zawodnik WTS Sparta Wrocław, Daniel Bewley gościem magazynu żużlowego. Oglądaj!

Daniel Bewley
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Żużel. Zawodnik WTS Sparta Wrocław, Daniel Bewley gościem magazynu żużlowego. Oglądaj!

W przedostatnim Magazynie Best Speedway TV gościliśmy zawodnika Betard Sparty Wrocław, a także stałego uczestnika cyklu Speedway Grand Prix, Dana Bewleya z którym rozmawialiśmy na wiele tematów.

Żużlowiec oprócz sukcesów w lidze polskiej, ma na swoim koncie także te w lidze angielskiej. Dosyć popularnym stwierdzeniem w żużlowym środowisku jest to, że zagraniczne tory mocno odbiegają od tych, z którymi na co dzień można zetknąć się w naszym kraju. Od czego to zależy i czy to prawda, że pomimo deszczu mecze w Anglii zawsze się odbywają?

Czy też zapytaliśmy Brytyjczyka o rywalizację z Bartoszem Zmarzlikiem i o bezwzględność na torze.

Daniel Bewley to jeden z największych talentów światowego speedwaya w ostatnich latach. Brytyjczyk obchodził niedawno 25. urodziny, więc nie należy już absolutnie do grona młodzieżowców. Dzięki zdobytemu doświadczeniu ma już jednak ciekawe spostrzeżenia odnośnie tego, jak szkoleni są młodzi zawodnicy w Polsce i czego brakuje im w stosunku do, chociażby angielskich rówieśników.

Kolejnym ciekawym tematem, który poruszył zawodnik Betard Sparty Wrocław, że polskie tory wcale nie są łatwe do jazdy. Wiele z nich naprawdę wymaga odpowiedniej techniki. Za flagowe przykłady od lat służą dwa ekstraligowe ośrodki: Gorzów i Grudziądz. Te właśnie obiekty zresztą wspomina Brytyjczyk w rozmowie z nami. Zawodnik Sparty zauważa jednak, że choć tory same w sobie nie zawsze mają przyjemną i łatwą do nauczenia geometrię, to jednak młodzieżowcom w Polsce stwarza się idealne warunki do jazdy: równy i z reguły twardy tor. Juniorzy wobec tego od najmłodszych lat jeżdżą na pełnym gazie i nie muszą przejmować się żadnymi przeszkodami.

Sparcie Wrocław
Fot. Taylor Lanning
GODAAyFXUAAl3DH
Fot. Taylor Lanning

Dołącz do nas na kanale YOUTUBE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *