Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Wielki pojedynek Duńczyków z Australijczykami w 2. półfinale DPŚ [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Wielki pojedynek Duńczyków z Australijczykami w 2. półfinale DPŚ [ZAPOWIEDŹ]

Kiedy tylko poznaliśmy obsady poszczególnych półfinałów Drużynowego Pucharu Świata we Wrocławiu, jasne stało się, że to drugiego dnia obejrzymy ciekawszą rywalizację o wejście do wielkiego finału. W środowy wieczór zmierzą się bowiem ze sobą reprezentacje Australii oraz Danii, które przez wielu uważane są za najgroźniejszych rywali dla Polski. O ostatnie miejsce w barażu powalczą z kolei Finowie oraz Francuzi.

Wielka Brytania melduje się w finale! Walka o baraż do ostatniego biegu [RELACJA]

Wczoraj do wielkiego finału awansowała Wielka Brytania, a do barażu trafili Szwedzi oraz – rzutem na taśmę – Czesi. Dziś rywalizacja o trzecie miejsce również powinna być wyrównana między ekipami z Francji oraz Finlandii. Dużo więcej emocji jednak powinno pojawić się, jeśli chodzi o bezpośrednie starcia dwóch faworyzowanych drużyn. Wczoraj Wielka Brytania nie pozostawiła złudzeń Szwedom i wygrała różnicą aż czternastu „oczek”.

Pojedynek Duńczyków z Australijczykami powinien być dużo bardziej wyrównany. Obie reprezentacje dysponują zawodnikami światowej klasy. Po stronie duńskiej mamy trio z Grand Prix: Leon Madsen, Anders Thomsen oraz Mikkel Michelsen. Należy jednak zaznaczyć, że w elitarnym cyklu, póki co każdy z nich spisuje się poniżej oczekiwań. Najbardziej zawodzi Michelsen, który od połowy sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi również w rozgrywkach ligowych notuje słabsze wyniki. Skład uzupełniają selekcjoner kadry, Nicki Pedersen oraz Rasmus Jensen, który zapewne będzie pełnił rolę rezerwowego i swoją szansę dostanie, kiedy komuś naprawdę nie będzie szło.

Niezwykle ciekawe jest to, jak sam Nicki Pedersen będzie zarządzał reprezentacją. Czy 46-latek odstawi siebie samego po dwóch słabszych wyścigach? Rasmus Jensen to z pewnością wartościowy zawodnik, a nie nieopierzony junior. W przypadku ewentualnych problemów warto będzie dać mu szansę. Nie jest oczywiście powiedziane, że to Pedersen wypadnie najgorzej z Duńczyków. Każdego z trójki Madsen, Michelsen, Thomsen stać na świetne wyniki, ale każdy również może zawieźć, co już nie raz miało miejsce w tym sezonie.

Australijczycy mają bardziej wyrównany zespół. W nim ciężko wskazać jednego zawodnika, który odstaje od reszty i powinien zadowolić się rolą rezerwowego. Na pewno liderami powinni być Jack Holder oraz Jason Doyle, którzy świetnie radzą sobie w cyklu Grand Prix. Niepokoić może aktualna forma tego drugiego, który nieco spuścił z tonu po fantastycznym początku sezonu. Max Fricke to chyba trzecia największa broń reprezentacji z Antypodów. Dwaj jeźdźcy Fogo Unii Leszno – Jaimon Lidsey i Chris Holder to dużo bardziej chimeryczni zawodnicy. Niemniej jednak Australijczyków z pewnością stać na pokonanie Duńczyków i wywalczenie bezpośredniego awansu do sobotniego finału.

O trzecie miejsce i awans do piątkowego barażu powalczą reprezentacje Francji oraz Finlandii. Pierwsza z nich debiutuje w Drużynowym Pucharze Świata. Gdy ten organizowany był wcześniej, nigdy nie udało im się przebrnąć kwalifikacji. Teraz pod przewodnictwem dwóch pierwszoligowców: Dimitri’ego Berge oraz Davida Bellego Francuzów stać na walkę o bilet do barażu. Tego łatwo nie oddadzą jednak Finowie, którym liderować powinni Timo Lahti i Antti Vuolas. Na ostatniej prostej z turnieju wypadł kontuzjowany Timi Salonen, którego zastąpi weteran pamiętający poprzedni występ Suomi w Drużynowych Pucharze Świata – Tero Aarnio.

2. półfinał DPŚ zapowiada się niezywkle ciekawie. Powinniśmy oglądać dwie rywalizujące ze sobą pary: Dania i Australia powalczą o finał, natomiast Francja z Finlandią o ostatnie miejsce w barażu. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19:00, a transmisję będzie można obejrzeć w Eurosporcie Extra w Playerze.

Składy na 2. półfinał DPŚ

Finlandia – kaski czerwone

1. Timo Lahti
2. Jesse Mustonen
3. Antti Vuolas
4. Tero Aarnio
5. Niklas Sayrio

Francja – kaski niebieskie

1. David Bellego
2. Dimitri Berge
3. Steven Goret
4.Mathieu Tresarrieu
5. Mathias Tresarrieu

Dania – kaski białe

1. Mikkel Michelsen
2. Nicki Pedersen
3. Anders Thomsen
4. Leon Madsen
5. Rasmus Jensen

Australia – kaski żółte

1. Max Fricke
2. Jack Holder
3. Jason Doyle
4. Jaimon Lidsey
5. Chris Holder

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *