Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Czy zawodnicy powinni jeździć do Argentyny? Ekspert żużlowy ocenia

Żużel
Fot. Automoto Club Bahia Blanca Facebook

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Czy zawodnicy powinni jeździć do Argentyny? Ekspert żużlowy ocenia

W Polsce sezon ligowy zaczyna się w kwietniu, a kończy we wrześniu, jeżeli dopisze pogoda, to w marcu odbędą się sparingi. Pół roku jazd to może być trochę mało co dla niektórych, szczególnie dla tych, którzy nie startują w SGP czy SEC-u. Na szczęście jest jeszcze Argentyna.

Część zawodników w czasie przerwy zimowej odpoczywa i regeneruje siły, ale są też tacy, którzy wolą pojeździć. Australijczycy wracają do siebie, gdzie walczą o tytuł Indywidualnego Mistrza swojego kraju. Europejczycy za to jeżeli chcą, muszą szukać jazdy gdzie indziej. Z pomocą przychodzi Argentyna, która co roku w przerwie zimowej organizuje zawody żużlowe.

Dawid Stachyra był gościem w audycji Pięć Jeden, gdzie opowiadał m.in. dlaczego zakończył karierę czy wspominał swój wyjazd do Argentyny, który niestety okazał się gwoździem do trumny. Na falach Radia Free został zapytany, czy pomimo swoich przykrych doświadczeń poleca żużlowcom wyjazdy do Argentyny.

-Ja uważam, że warto. Pokazuje to też osoba Patryka Wojdyły. Przede wszystkim to są trzy rzeczy na raz. Pierwsza, jeżeli ktoś nie jest zmęczony sezonem u nas i czuje, że jeszcze mógłby w zimie pojeździć to jak najbardziej. Druga taka, że jednak można coś zarobić. Nie są to kokosy, ale jednak nie przyjeżdża się na minus, tylko coś na plus. Trzy, to cały czas traktujemy jak wakacje. Generalnie u nas wiadomo: zimno, ciemno, szaro, ponuro i inaczej głowa pracuje, jak się ma po prostu lato. Są trzy naprawdę dobre korzyści.

Myśl o cieple i słonku już sama w sobie jest zachęcająca. Czy jednak takie argumenty trafią do żużlowców i zachęcą ich do wyjazdu na zawody do Argentyny? Na pewno nie jest to miejsce dla zawodników z topu, bo oni nie będą mieć tam z kim się ścigać, co przyznał w wywiadzie sam Dawid Stachyra. Jednak kraj Ameryki Południowej to dobre miejsce do rozjeżdżenia się dla zawodników po kontuzjach czy tych jeżdżących na co dzień w Speedway 2. Ekstralidze i Krajowej Lidze Żużlowej.

419676205 18276482359162651 7387797344397549496 n
Fot. Automoto Club Bahia Blanca Facebook
419792659 18276482350162651 297859887389309706 n
Fot. Automoto Club Bahia Blanca Facebook

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×