Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Czy Falubaz zdoła wyszarpać punkt bonusowy? NovyHotel Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

Falubaz
Fot. Marta Astachow

Autor: Jagoda Burka

Żużel. Czy Falubaz zdoła wyszarpać punkt bonusowy? NovyHotel Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

W nadchodzącą niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, na torze w Zielonej Górze odbędzie się emocjonujące rewanżowe starcie pomiędzy NovyHotel Falubazem Zielona Góra a Betard Spartą Wrocław. Przypomnijmy, że drużyna z Dolnego Śląska przyjeżdża do Wielkopolski z sześciopunktową zaliczką.

Drużyna z Wrocławia, choć zanotowała dwie porażki, plasuje się obecnie na 2. miejscu w tabeli z dorobkiem 9 punktów. Betard Sparta Kluczowym zawodnikiem po pierwszej rundzie jest Artem Łaguta, który ze średnią 2.556 plasuje się na drugiej pozycji klasyfikacji generalnej zawodników. Warto przed rundą rewanżową wyróżnić także Daniela Bewleya, którego średnia biegopunktowa wynosci 2.237. 

Zielonogórzanie mają za sobą nieco trudniejszą pierwszą część sezonu, notując aż cztery porażki, co plasuje ich na 7. miejscu w tabeli z 3 punktami. W składzie Falubazu najmocniejszym działem jest znany i lubiany Jarosław Hampel, który “wykręcił” średnią 2.233. Tuż za nim, z dorobkiem 1.690 znalazł się nowy nabytek Myszy, czyli młodszy z braci Pawlickich – Piotr. 

Pierwsze spotkanie tych drużyn w sezonie odbyło się w pierwszej kolejce, czyli na inaugurację tegorocznej PGE Ekstraligi. Było to zacięte i emocjonujące spotkanie, w którym obie drużyny walczyły do ostatniego biegu. Zapamiętany wszystkim “festiwal upadków” i nierównych wyników biegowych zakończył się rezultatem 47:41 dla drużyny Dariusza Śledzia. 

Czy Betard Sparcie uda się utrzymać przewagę i ją powiększyć? Czy może Falubaz na swoim owalu wywalczy punkt bonusowy? Start meczu o godzinie 16:30, natomiast transmisja już od 16:00 w Canal+Sport. 

NovyHotel Falubaz Zielona Góra

9.Jaroslaw Hampel
10.Rasmus Jensen
11.Przemyslaw Pawlicki
12.Jan Kvech
13.Piotr Pawlicki
14.Oskar Hurysz
15.Krzysztof Sadurski
16.

Betard Sparta Wrocław

1.Daniel Bewley
2.Tai Woffinden
3.Bartłomiej Kowalski
4.Artiom Łaguta
5.Maciej Janowski
6.
7.Kacper Andrzejewski
8.
MAAS 210424 96
Fot. Marta Astachow
MAAS 210424 60
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×