Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Czy „Diabły” postawią się „Myszce Miki”? [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Norbert Giżyński

Żużel. Czy „Diabły” postawią się „Myszce Miki”? [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę (18 czerwca) do Zielonej Góry przyjedzie zespół Trans MF Landshut Devils na rywalizację z miejscowym Enea Falubazem. Spotkanie to zapowiada się, jako jedno z najciekawszych starć 10. kolejki 1. Ligi Żużlowej. Zmierzą się w nim bowiem lider z aktualnie czwartą drużyną w tabeli.

Gdzie oglądać żużel w niedzielę? Zobacz rozkład transmisji telewizyjnych

W pierwszym pojedynku, na niemieckiej ziemi, górą byli żużlowcy z „Myszką Miki” na kevlarach. Po zaciętej walce Falubaz zwyciężył 44:46. Teraz ekipa z grodu Bachusa także typowana jest w roli faworyta, lecz kibice z Landshut z pewnością mają nadzieje na jak najlepszą postawę swoich ulubieńców.

Jeśli chodzi o drużynę zielonogórską, ciężko jest wyznaczyć jej zdecydowanego lidera wśród seniorów. Każdy z nich bowiem co mecz zdobywa ważne punkty. Mało tego aż czterech żużlowców zespołu z ziemi lubuskiej znajduje się w czołowej „dziesiątce” najskuteczniejszych rajderów zaplecza PGE Ekstraligi w tym sezonie. Są to: Przemysław Pawlicki (pierwsze miejsce), Krzysztof Buczkowski (trzecie), Rohan Tungate (czwarte) i Rasmus Jensen (szóste).

Równie skutecznie spisuje się Luke Becker. Wprawdzie Amerykanin ma obecnie status „zawodnika niesklasyfikowanego”, lecz należy pamiętać, że – z powodu kontuzji odniesionej jeszcze przed startem rozgrywek – długo pauzował. Odjechał jak na razie trzy spotkania w tegorocznej 1. Lidze. Nie przeszkodziło mu to jednak w uzyskaniu wysokiej średniej (1, 615 punktu na bieg).

„Diabły” po pewnej wygranej u siebie ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk również myślą na pewno o kolejnym dobrym wyniku. W teamie, prowadzonym przez Sławomira Kryjoma, pierwsze skrzypce powinien grać Kai Huckenbeck. Niemiec zapewne liczy na wsparcie przede wszystkim ze strony Dimitri’ego Berge oraz swojego rodaka Martina Smolinskiego, który bardzo udanie zaprezentował się przeciwko zespołowi znad morza, inkasując 10 punktów z dwoma bonusami.

Dziwić może nieco fakt, że w zestawieniu gości nie widnieje nazwisko Kima Nilssona. Tym razem postanowiono dać szansę Jonasowi Jeppessenowi. Duńczyk – podobnie jak Becker w Falubazie – wystąpił, póki co w trzech pierwszoligowych zawodach w bieżącym roku. Był jednakże pewnym punktem drużyny z Bawarii

Początek potyczki zaplanowano na godzinę 14.00.

Enea Falubaz Zielona Góra:
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Luke Becker
13. Krzysztof Buczkowski
14. Maksym Borowiak
15. Michał Curzytek

Trans MF Landshut Devils:
1. Kai Huckenbeck
2. Martin Smolinski
3. Marius Hillebrand
4. Jonas Jeppesen
5. Dimitri Berge
6. Norick Blodorn
7. Julian Bielmeier

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×