Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Czas na derby województwa kujawsko-pomorskiego! [ZAPOWIEDŹ]

derby
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Czas na derby województwa kujawsko-pomorskiego! [ZAPOWIEDŹ]

W 6. kolejce PGE Ekstraligi po raz pierwszy w tym sezonie dojdzie do derbowej rywalizacji w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie ZOOleszcz GKM Grudziądz podejmie u siebie KS Apator Toruń. Ci pierwsi niestety przystąpią do rywalizacji bez Jasona Doyle’a.

Derby zazwyczaj rządzą się swoimi prawami. Nie sposób sądzić inaczej, gdy na owalu spotkają się ze sobą zespoły z Grudziądza i Torunia, którzy mają swoje, mniejsze bądź też większe problemy. Dla jednych jest to spotkanie o potrzymanie zwycięskiej passy i zrobieniu kolejnego kroku w kierunku utrzymania, a dla drugich to szansa na pierwsze w sezonie komplet oczek wywalczony w delegacji.

GKM Grudziądz pokonał dwa tygodnie temu poturbowany kontuzjami zespół Unii Leszno, odnosząc tym samym premierowe zwycięstwo w tym sezonie, które pozwoliło im opuścić ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Na torze szalał wówczas tercet Australijski do spółki z Vadimem Tarasenko, wszak ta czwórka zdobyła w pojedynkę 47 oczek (a cały zespół 54). Teraz jednak wydaje się, że czeka ich zdecydowanie bardziej wymagające wyzwanie, bowiem GKM będzie zmuszony radzić sobie bez Jasona Doyle’a. Mistrz Świata z 2017 roku nabawił się kontuzji (pękniecie żeber oraz barku), przez co czeka go najprawdopodobniej kilkutygodniowa przerwa od startów. Za Australijczyka będzie jednak stosowane zastępstwo zawodnika.

Z kolei zespół z Torunia ma w tym sezonie dwa oblicza. Na Motoarenie są w chwili obecnej niepokonani, co więcej ogrywając tam bardzo wysoko zespół z Leszna (59:31) oraz Wrocławia (52:38), a cały zespół wygląda na bardzo dobrze spasowany z torem. Nic dobrego nie można jednak powiedzieć o ich dyspozycji na wyjazdach. Co prawda, jak dotąd mierzyli się z bardzo ciężkimi przeciwnikami z Gorzowa i Lublina, lecz martwić może fakt, że tak na dobrą sprawę jechało wtedy tylko trzech zawodników, którzy starali się utrzymywać swój zespół przy życiu. Mowa tutaj o tercecie (Sajfutdinov, Lambert i Dudek).

Ciężko stwierdzić, kto będzie uważany za faworyta w Grudziądzu. Wydaje się, że w obliczu urazu Doyle faworytem powinni być torunianie. Relacja LIVE odbędzie się na naszym portalu.

Awizowane składy:

ZOOleszcz GKM Grudziądz:

9. Max Fricke

10. Vadim Tarasenko

11. Jaimon Lidsey

12. Kacper Pludra

13. Jason Doyle

14. Kacper Łobodziński

15. Kevin Małkiewicz

KS Apator Toruń:

1. Patryk Dudek

2. Robert Lambert

3. Wiktor Lampart

4. Paweł Przedpełski

5. Emil Sajfutdinov

6. Krzysztof Lewandowski

7. Mateusz Affelt

440566209 1055979739469189 5416258120331652178 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
emill
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×