Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Młodzieżowiec Falubazu zdecydowanie poprawił się względem pierwszego meczu. Co o tym zadecydowało?

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Młodzieżowiec Falubazu zdecydowanie poprawił się względem pierwszego meczu. Co o tym zadecydowało?

Niedzielny mecz PGE Ekstraligi pomiędzy NovyHotel Falubazem Zielona Góra a ZOOleszcz GKM-em Grudziądz przyniósł pierwsze zwycięstwo zielonogórzan po powrocie do najlepszej żużlowej ligi świata. Gospodarze triumfowali wynikiem 48:42, w czym dużą zasługę mieli również juniorzy. Bardzo dobrze szczególnie na początku rywalizacji zaprezentował się Oskar Hurysz, znacznie poprawiając się względem tego, co mogliśmy obserwować w pierwszym meczu tego sezonu ligowego.

Podczas inauguracyjnego starcia we Wrocławiu Oskar Hurysz pojechał bardzo słabo, nie zdobywając ani jednego punktu. Na dystansie tracił on wiele do swoich przeciwników, co nie napawało optymizmem kibiców zielonogórskich. Tydzień później w starciu z GKM-em Grudziądz było już zdecydowanie lepiej, gdyż 18-latek zawody rozpoczął od pięciu punktów z jednym bonusem w dwóch biegach. W wywiadzie dla Canal Plus zapytany on został o to, z czego wynika poprawa względem tego, co sam zaprezentował podczas w meczu z Betard Spartą Wrocław.

– Przede wszystkim bardziej wiara w swoje umiejętności, bo nie ukrywam, że mecz we Wrocławiu gdzieś tam totalnie zawaliłem, spaliłem się, byłem trochę nieobecny i też dużo na pewno mi dał tutaj sparing w czwartek. Jeździliśmy sparing na dosyć podobnym torze, może trochę bardziej przyczepnym i gdzieś udało się pościgać, to zawsze później pomaga nam – powiedział na antenie Canal+ Sport Oskar Hurysz.

Kolejne dwa biegi młodzieżowiec Falubazu skończył jednak na ostatniej pozycji, jednak jego występ należy uznać za dobry. Jest on również dobrym prognostykiem na to, co może w kolejnych etapach sezonu pokazywać junior pozyskany jesienią przez drużynę z Zielonej Góry. On sam ma potencjał na to, by prezentować się tak, jak w niedzielnym spotkaniu, co potwierdzał już w przeszłości.

Przypomnijmy, że w następnej kolejce NovyHotel Falubaz Zielona Góra razem z Oskarem Huryszem w składzie pojedzie do Leszna, gdzie w niedzielę o 16:30 zmierzą się z miejscową Fogo Unią. Ten mecz będzie bardzo ważny dla obu ekip, więc możemy się spodziewać, że każdy z zawodników zarówno zielonogórskich, jak i leszczyńskich będzie chciał zaprezentować się jak najlepiej, by pomóc swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

MAAS 180424 31
Fot. Marta Astachow
MAAS 260324 34
Fot. Marta Astachow

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *