Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Żużel. Były uczestnik cyklu GP będzie się ścigał w półamatorskiej lidze

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Były uczestnik cyklu GP będzie się ścigał w półamatorskiej lidze

Troy Batchelor to bardzo dobrze znany polskim kibicom żużlowiec. Australijczyk przez lata stanowił o sile kilku ekstraligowych zespołów, a ponadto był również stałym uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix w sezonach 2014 oraz 2015.

Przeszłość w PGE Ekstralidze

36-letni Batchelor rywalizował w Polsce w latach 2007-2022. Większość sezonów spędził na najwyższym szczeblu rozgrywkowych, zwłaszcza w barwach Unii Leszno. Oprócz tego ścigał się również dla klubów z Wrocławia, Rybnika, Gdańska, Bydgoszczy oraz Tarnowa.

Australijczyk miał moment, w którym można było go zaliczać do szerokiej światowej czołówki. W latach 2014-2015 był stałym uczestnikiem cyklu Speedway Grand Prix. Raz nawet zajął drugie miejsce w pojedycznym turnieju, w całych zawodach przegrywając tylko raz – właśnie w finale.

Trzeci stopień rozgrywkowy w Anglii

Kariera Batchelora jest na kursie w dół od paru dobrych lat. Potwierdzeniem tego jest fakt, że zawodnik w sezonie 2024 będzie bronił barw Workington Comets, a więc z zespołu z National League – trzeciego szczebla rozgrywkowego w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach tylko dwie najwyższe ligi są zawodowe, a National League zaliczyć trzeba już do rozgrywek półamatorskich. Klub ma jednak ambicje, by jak najszybciej awansować na zaplecze Premiership, a potem do najwyższej ligi.

Troy do spółki z Craigem Cookiem da nam ogromną ilość doświadczenia i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Troy jest “kometą” na sezon 2024. Widzę w nim wyłącznie potencjał do pokazania wszystkim umiejętności, których się po nim wszyscy spodziewają – mówi promotor klubu, Andrew Bain.

Troy widział na social mediach wszystkie ekcytujące rzeczy, jakie dzieją się obecnie w Workington i bardzo cieszy się, że dołącza do nowej ery speedwaya – czytamy w klubowych mediach.

Batchelor
Fot. Taylor Lanning
Batchelor 3
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×