Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. „Byki” oraz „Spartanie” ze składami

Byki
Fot. Czarny Productions

Autor: Norbert Giżyński

Żużel. „Byki” oraz „Spartanie” ze składami

Faza zasadnicza PGE Ekstraligi jest coraz bliżej na finiszu. W nadchodzący weekend rozegrana zostanie 13., przedostatnia, kolejka najwyższej klasy rozgrywkowej. W jednym z piątkowych (21 lipca) spotkań Fogo Unia Leszno zmierzy się na własnym terenie z liderem tabeli, Betard Spartą Wrocław. Poznaliśmy składy na to starcie.

Żużel. Tomasz Gollob apeluje do klubów po upadku Piotra Pawlickiego!

Gospodarze, podobnie jak w ostatnim meczu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz, pojadą w najmocniejszym zestawieniu. Pierwszą parę „Byków” stworzą Bartosz Smektała i Janusz Kołodziej. Następnie Piotr Baron pośle do boju Chrisa Holdera oraz Jaimona Lidseya. Juniorzy – Antoni Mencel na przemian z Damianem Ratajczakiem – partnerować będą Grzegorzowi Zengocie.

Mocno osłabiona z kolei zaprezentuje się ekipa ze stolicy Dolnego Śląska. Kontuzji złamania kości skokowej – podczas niedzielnego (16 lipca) 2. Finału Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski w Pile – doznał Piotr Pawlicki. Na tę chwilę mówi się, że popularny „Peter Pan” do rywalizacji na torze może wrócić dopiero na rundę play-off. Obecnie pod numerem czwartym w składzie „Spartan” widnieje Dawid Rybak, który ma stanowić duet z Artiomem Łagutą. Nie wiadomo, czy trener Dariusz Śledź będzie dokonywać jeszcze roszad.

Potyczka w Wielkopolsce rozpocznie się o godzinie 20.30.

Fogo Unia Leszno:
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Chris Holder
12. Jaimon Lidsey
13. Grzegorz Zengota
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak
16.

Betard Sparta Wrocław:
1. Tai Woffinden
2. Daniel Bewley
3. Artiom Łaguta
4. Dawid Rybak
5. Maciej Janowski
6. Bartłomiej Kowalski
7. Kacper Andrzejewski
8.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *