Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/Wywiady

Żużel. Bartosz Zmarzlik powróci do Gorzowa? Były prezes Stali Gorzów ocenia

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Bartosz Zmarzlik powróci do Gorzowa? Były prezes Stali Gorzów ocenia

W poprzednim roku po raz pierwszy mogliśmy oglądać Bartosza Zmarzlika w PGE Ekstralidze w innych barwach niż żółto-niebieskich. Czy jest szansa na powrót czterokrotnego indywidualnego mistrza świata do swojego macierzystego klubu? W tej kwestii wypowiedział się ostatnio w naszym magazynie były prezes gorzowskiej stali Ireneusz Maciej Zmora.

Bartosz Zmarzlik w listopadzie 2022 po raz pierwszy w polskiej lidze zmienił barwy klubowe i przeniósł się do Platinum Motoru Lublin, wcześniej przez dwanaście sezonów reprezentował ebut.pl Stal Gorzów. Od razu zaczęło się mówić, czy jeszcze kiedyś ujrzymy mistrza świata w swojej macierzystej drużynie, jednak na razie na pewno się to nie wydarzy, ponieważ Zmarzlik przedłużył kontrakt z Motorem Lublin do 2025 roku. Dopiero wtedy tak naprawdę 9-krotni Drużynowi Mistrzowie Polski mogą próbować przekonać swojego wychowanka do powrotu. W naszym magazynie Best Speedway TV były prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora ocenił szansę powrotu Zmarzlika do Stali, podał powody, dla których mógłby odejść czy również porównał do innego znakomitego zawodnika, który powrócił do macierzy po paru latach.

– Moim zdaniem tak, ale też powiem może trochę przewrotnie, ja jestem zwolennikiem tego, żeby budować drużynę, nie opierać jej na jakiś pojedynczych filarach czy takich wyjątkowych zawodnikach raczej team spirit niż gwiazdorsko w drużynie, więc powrót Bartka jest możliwy, jest tutaj zawsze mile widziany, ale nie kosztem drużyny, jeśli to będzie powodowało, że będą się pojawiały dziury w składzie, to raczej absolutnie bym tą drogą nie szedł, raczej tak jak teraz budował drużynę wyrównaną, dobrze zgraną, taką gdzie każdy z tych zawodników jest częścią monolitu – tłumaczył.

– Nie znam zawodnika, który zmienił klub, by mniej zarabiać, więc na pewno ten czynnik odgrywał rolę. Inną sprawą jest to, że raz na jakiś czas każdy z nas czuje wewnętrzną potrzebę, chęć zmiany otoczenia, mówię o zmianie zawodowej i na pewno Bartek miał prawo chcieć zmienić otoczenie, zobaczyć czy będzie mu lepiej w innym klubie, zobaczyć jak to jest w innych klubach – wyjaśnił.

– Nie sądzę, by tutaj tylko i wyłącznie jeden czynnik decydował o jego odejściu. Jest wiele podobieństw między Tomaszem Gollobem a Bartoszem Zmarzlikiem np. to, że zostali obaj mistrzami świata w Stali Gorzów, a co do Bartka w Stali Gorzów ja uważam, że jego powrót jest kwestią czasu. To się wydarzy moim zdaniem na sto procent, mam nadzieję, że szybciej niż później, ale doczekamy tego w miarę nieodległym czasie. Może tutaj też wspomnieć takiego zawodnika jak np. Piotr Protasiewicz, który w swoim czasie też się wybrał w podróż do Bydgoszczy, ale jednak mimo wszystko po jakimś czasie wrócił Zielonej Góry i wrócił na swoje stare śmieci – powiedział w naszym magazynie Ireneusz Maciej Zmora

Według byłego prezesa gorzowskiej Stali powrót Zmarzlika do Gorzowa jest zatem kwestią czasu. Być może gorzowianie zawalczą o to, aby po zakończeniu jego obecnego kontraktu w Lublinie, ich wychowanek powrócił do swojej drużyny. Czy tak się stanie? Pozostaje nam czekać na odpowiedź, która nadejdzie w dalekiej przyszłości.

Zmarzlik
fot. Paweł Wilczyński
żużel
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

1 odpowiedź do “Żużel. Bartosz Zmarzlik powróci do Gorzowa? Były prezes Stali Gorzów ocenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *