Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Awans do Ekstraligi przyniesie Bydgoszczy nowy stadion – Obietnice Prezydenta Rafała Bruskiego

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Żużel. Awans do Ekstraligi przyniesie Bydgoszczy nowy stadion – Obietnice Prezydenta Rafała Bruskiego

Polonia Bydgoszcz jest jednym z głównych kandydatów do awansu do PGE Ekstraligi. Jak się okazuje, powrót po latach do elity będzie nie tylko wielkim wydarzeniem dla klubu, ale może również przynieść przełom jeśli chodzi o nowoczesny stadion żużlowy.

Bydgoszcz, znana ze swojej pasji do sportów żużlowych, stoi przed obietnicą nowego stadionu, a wszystko to w kontekście ewentualnego awansu drużyny żużlowej Polonii do PGE Ekstraligi. W wywiadzie udzielonym przez Prezydenta Rafała Bruskiego dla Tygodnika Żużlowego można odnieść wrażenie, że miasto gotowe jest wesprzeć rozwój żużla i zainwestować w infrastrukturę.

„Około dwa miliony złotych, przy czym tak ukryta dotacja dla Polonii jest stosunkowo tanią inwestycją. Generalnie przyjęliśmy w mieście taką politykę, że kluby sportowe mają skupić się na działalności sportowej, a cała infrastruktura jest miejska. Kluby płacą za korzystanie z obiektów, co stanowi swoisty model partnerski” – mówił Prezydent Bruski.

Warto zaznaczyć, że wspomniane dwa miliony złotych mają posłużyć nie tylko na wsparcie drużyny, ale także na modernizację stadionu. Prezydent Bruski podkreśla, że miasto posiada już gotowe projekty odwodnienia i nowego oświetlenia, co sprawi, że stadion będzie gotowy w ciągu kilku miesięcy po ewentualnym awansie Polonii do Ekstraligi.

„Jeśli zdarzy się to, na co czeka cała Bydgoszcz, czyli awans do PGE Ekstraligi, to będziemy gotowi w ciągu kilku miesięcy, aby przygotować stadion” zapewnia Prezydent.

W rozmowie padło również pytanie o finanse ligi żużlowej Metalkas 2. Ekstraligi. Prezydent Bruski podkreślił, że firma Metalkas, będąca sponsorem ligi żużlowej, odgrywa istotną rolę – „To jest świetna firma i rodzinna. Rozwijała się od małego warsztatu, a dzisiaj jest gigantem w branży metalowej i dobrze, że nie zapomniała o sporcie żużlowym. Cieszę się, że taka decyzja została podjęta, a bydgoska firma rozwija się na całej Polsce”

Czyż to nie jest doskonała perspektywa dla kibiców Polonii i miłośników żużla w Bydgoszczy? Awans do Ekstraligi może przynieść nie tylko sportowy sukces, ale również nowoczesny stadion, który stanie się miejscem zasłużonego rozwoju tej popularnej dyscypliny sportu.

370554276 773041948156738 8985236075205959999 n
Fot. Sonia Kaps
370597456 773043491489917 659792117980010073 n
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×