Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Apator Toruń powalczy o powtórzenie sukcesu z 2023 roku

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Apator Toruń powalczy o powtórzenie sukcesu z 2023 roku

W minionym sezonie For Nature Solustions Apator Toruń skończył rozgrywki na najniższym stopniu podium. Było to spore osiągnięcie dla ekipy, która przejęta została w trakcie trwania sezonu przez Jana Ząbika. Torunianie w tegorocznej PGE Ekstralidze będą chcieli powtórzyć sukces sprzed roku, kończąc po raz kolejny z medalem.

Nowy szkoleniowiec w Toruniu

W ekipie Apatora zaszła bardzo ważna zmiana. Drużynę prowadzić będzie bowiem nowy szkoleniowiec, którym został Piotr Baron. Były trener Fogo Unii Leszno zdobywał z „Bykami” cztery razy tytuł Drużynowych Mistrzów Polski i posiada ogromne doświadczenie. Menadżer w Toruniu będzie bardzo ważny, a niektóre jego decyzje i działania mogą wpływać na dyspozycje oraz wyniki spotkań.

Piotr Baron
Fot. Czarny Productions

Bezsprzeczny lider

Liderem torunian bezsprzecznie możemy nazwać Emila Sajfutdinowa. Rosjanin z polskim paszportem w minionym sezonie był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Apatora, a w nadchodzących rozgrywkach nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie. 34-latek należy obecnie do czołówki żużlowców świata, co wielokrotnie potwierdzał. Bardzo dobrze prezentuje się on także na Moto Arenie. Na nim opierać się będzie więc zespół „Aniołów”.

Kluczowa dwójka zawodników Apatora

Kluczowa będzie dyspozycja dwóch zawodników, którzy w 2023 roku nie jechali tak dobrze, jak mogliśmy się po nich tego spodziewać. Mowa tu o Robercie Lambercie i Patryku Dudku. Brytyjczyk w wielu meczach prezentował się dobrze, jednak widoczny był u niego regres względem poprzednich sezonów. U Dudka natomiast mieliśmy kryzys, który do końca nie został zażegnany. W Toruniu wszyscy liczą na to, że Lambert z Dudkiem wejdą na swój dobry poziom i razem z Emilem Sajfutdinowem poprowadzą „Anioły” do sukcesów w tegorocznej kampanii.

Druga linia składu

Wśród seniorów skład Apatora stanowić będą jeszcze Paweł Przedpełski i Wiktor Lampart. Wychowanek torunian poprzedniego sezonu nie może zaliczyć do udanych. U niego również zobaczyliśmy regres względem poprzednich lat, jednak w kilku meczach Pawłowi udało się zanotować bardzo dobre zdobycze punktowe, co daje nadzieję na to, że może być on solidnym punktem drużyny w 2024. U Wiktora Lamparta wejście w wiek seniora nie było nieudane, jednak później zauważalny był u niego progres, którego potwierdzeniem był ostatni dwumecz z Włókniarzem Częstochowa. 22-latek w tegorocznych rozgrywkach ligowych może zatem prezentować się lepiej, a nawet zaskoczyć swoją dobrą dyspozycją.

Formacja młodzieżowa torunian

Tematem, który przewijał się wokół Apatora, jest formacja młodzieżowa. W minionym sezonie juniorzy torunian nie prezentowali dobrego poziomu. Przyjście nowego szkoleniowca może być jednak impulsem do tego, żeby ich dyspozycja rosła. Nie wiadomo, kto będzie jeździł w PGE Ekstralidze, gdyż „Anioły” będą mieli aż 4 młodzieżowców, ponieważ do Mateusza Affelta, Krzysztofa Lewandowskiego i Oskara Rumińskiego dołączy Antoni Kawczyński, który może zaskoczyć swoim wejściem do żużla.

Powalczą o medale

W składzie Apatora niewątpliwie jest potencjał na to, aby w tegorocznych rozgrywkach ligowych powalczyć o medale. Torunianie będą musieli się jednak mocno o to postarać, biorąc pod uwagę siły innych ekip. Do osiągnięcia sukcesu i zdobycia medalu będą musieli przyczynić się wszyscy zawodnicy, ale w szczególności Robert Lambert i Patryk Dudek, którzy będą musieli wziąć na swoje barki ciężar bycia liderami „Aniołów”.

Torunianie
Fot. Kazimierz Kożuch

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *