Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Adrian Gała przekazał rywalom ustawienia na poznański tor!?

Żużel
Fot. Własna

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Adrian Gała przekazał rywalom ustawienia na poznański tor!?

Sezon 2023 nie należy do łatwych dla Adriana Gały. Nie dość, że zawodnik PSŻ-u Poznań zalicza mnóstwo upadków, które niosą za sobą mniejsze lub większe konsekwencję, to jeszcze jego forma jest daleka od ideału i na tę chwilę, jego średnia jest nieco większa niż 1, a konkretnie 1,087 punktu na bieg. Teraz 28-latek może mieć kolejne problemy.

Artiom Łaguta po spotkaniu w Częstochowie: “Przed meczem bym brał ten wynik bardziej na styku”

Po ledwo wygranym meczu z Ostrovią, kiedy to walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego wyścigu, w poznańskim klubie zaczęto podejrzewać, że którychś z zawodników przekazał rywalom ustawienia sprzętowe na ich domowy tor. PSŻ nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie i nie wiadomo było, który żużlowiec nabroił, jednak informacja ta wyszła na światło dzienne, a podał ją… toromistrz „Skorpionów”.

Jan Rychlewski skomentował jeden z postów na Facebooku, pisząc, że tym „uprzejmym” zawodnikiem jest Adrian Gała, który w rozmowie z mechanikiem jednego z liderów drużyny z Ostrowa podał informację, co do ustawień sprzętowych. Dodał też, że nie są to tylko oskarżenia, ponieważ jeśli mówi o tym prezes, to jest on w posiadaniu dowodów, obciążających 28-latka.

„Ów delikwent to Pan Adrian Gała, który ustawienia motocykli podał mechanikowi jednego z liderów rywala. Skoro prezes publicznie o tym mówi, to znaczy, że klub jest w posiadaniu dowodów” – napisał na Facebooku toromistrz PSŻ-u Poznań, Jan Rychlewski.

Jak zakończy się cała sytuacja? Przekonamy się pewnie w najbliższych dniach, ale jedno jest pewne, nie przejedzie ona bez echa i będzie niosła ze sobą dalsze konsekwencje, które będą mogły mieć wpływ na walkę o utrzymanie ekipy z Poznania.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *